Virssvars un aptaukošanās ir saistīta ar sociāli-psiholoģisku un estētisku diskomfortu, taču tā ir tikai aisberga virsotne, skaidroja ķirurgs Maksims Mukāns, uzsverot, ka daudz lielāka problēma ir dažādu orgānu sistēmu darbības traucējumi. Tie savukārt rada finansiāli ekonomiskas sekas gan individuāli pacientam, gan kopumā ārstniecības nozarei.
Speciālists uzver liekā ķermeņa svara negatīvo ietekmi uz daudziem fizioloģiskiem procesiem organismā, jo īpaši, runājot par sirds-asinsvadu un respiratoro sistēmu, ņemot vērā arī nesen novēroto un joprojām aktuālo Covid-19 iznākumu cilvēkiem ar lieko svaru.
Viena no biežākajām patoloģijām, kas izraisa gan imunitātes traucējumus, gan paaugstina mirstību no sirds asins vadu slimībām, ir 2. tipa cukura diabēts.
"Aptaukošanās ir būtisks invaliditāti veicinošs faktors, tādēļ var teikt, ka veselīga svara atgūšanai ir milzīga ietekme uz ekonomiku - gan mazinot sociāli atbalstāmo personu loku, gan arī noturot darba tirgū cilvēkus, kuriem veselības apsvērumu dēļ var būt ierobežotas darbaspējas," stāstīja ārsts.
Viņš atzina, ka vislabāk būtu spēt uzturēt veselīgu svaru visa mūža garumā, un, ja nu pēkšņi tas sāk pieaugt, meklēt speciālistu palīdzību, lai koriģētu ieradumus un dzīvesveidu. Tomēr dažkārt tas neizdodas, un, kad aptaukošanās jau diagnosticēta, svara zaudēšana ir daudz grūtāka.