Vadošā pētniece Andrea Meltzere uzskata, ka 48 stundu seksa efekta iemesls varētu būt skaidrojams ar bioloģiju.
"Četrdesmit astoņas stundas ir aptuveni tikpat daudz, cik ilgs ir laiks, kurā tiek panākta maksimāla apaugļošanās. Tik daudz laika nepieciešams arī spermatozoīdu koncentrācijas atjaunošanai līdz maksimālajam līmenim, un, visbeidzot, 48 stundas ir laiks, cik ilgi spermatozoīdi paliek maksimāli dzīvotspējīgi sievietes reproduktīvajā sistēmā," skaidro pētniece. "Tas ir patiešām interesanti, ka ilgstošais emocionālais pacēlums pēc seksa ilgst tikpat, cik seksa bioloģiskās sekas."
Ciešas attiecības ar vīra radiniekiem var mainīt jūsu šķiršanās izredzes
Mičiganas Universitātes publicētajā 26 gadu ilgā pētījumā atklājies, ka tad, ja vīram ir ciešas attiecības ar sievas vecākiem, pāra šķiršanās risks samazinājās par 20%. Savukārt tad, kad sieva ziņoja par ciešām attiecībām ar vīra vecākiem, laulības šķiršanas risks pieauga par 20%. Kāpēc tāda atšķirība?
Pētniece Terija Orbuha uzskata, ka daudzas sievas vīra vecākus uzskata par traucējumu un laulības apdraudējumu, savukārt vīri mēdz savas sievasmātes uztver mazāk personiski.
Pāriem, kuri kopīgi saimnieko, ir labāks sekss
To, ka nav tādu vīriešu un sieviešu darbu, apliecina arī pētījumi. Albertas universitātes pētnieki atklājuši, ka pāriem, kuri sadalīja mājas darbu pienākumus, bija lielāka apmierinātība ar attiecībām un bija vairāk seksa nekā pāriem, kuri rīkojās pēc vecajām shēmām, kur mājas darbu čempione ir sieviete.
"Mājsaimniecības darba dalīšana nodrošina to, ka partneri jūtas cienīti, veicot ikdienas dzīves uzdevumus," komentē vadošais pētnieks Mets Džonsons. "Apziņa, ka partneris izdara savu daļu arī ne tik iedvesmojošā procesā kā sadzīviski mājas darbi, palīdz izvairīties no dusmām un rūgtuma, radot apstākļus iedvesmojošai atpūtai, vārdu sakot, seksam."