Taču Latvijā tradīcija uzņemties politisku atbildību nav populāra, paziņojumā pauž LPV.
Kā ziņots, LPV un "Stabilitātei" Saeimas frakcijas deputāti iepriekš iesniedza pieprasījumu Mūrniecei par Nacionālo bruņoto spēku pārtikas iepirkumu.
Opozīcijas Saeimas frakciju deputāti aicināja Mūrnieci skaidrot, vai viņa nav politiski atbildīga par iepirkumu līgumu. Kā arī, kādēļ, kļūstot par aizsardzības ministri, Mūrniece neveica pārbaudi par tiem ministrijas iepirkumiem, kuri pārsniedz ievērojamas summas.
Jau vēstīts, ka pēc saceltās ažiotāžas ap armijas pārtikas iepirkumu AM plāno veidot iekšējās drošības biroju, kuram cita starpā būs arī operatīvās izziņas tiesības, trešdien Saeimas Pieprasījumu komisijā pastāstīja aizsardzības ministre Mūrniece.
AM rīcība sekos divos virzienos. Pirmkārt, Aizsardzības jomas iepirkumu sistēma ir jāpadara pārskatāmāka. Otrkārt, AM struktūrā arī jāveido iekšējas drošības birojs - līdzīgs, kāds jau darbojas iekšlietu resorā.
Jau ziņots, ka AM saistībā ar 220 miljonus eiro vērto armijas pārtikas iepirkumu sāks dienesta pārbaudi, otrdien žurnālistiem pastāstīja aizsardzības ministre.
Mūrniece nesen intervijā TV3 paziņoja, ka toreizējā ministra Arta Pabrika (LA) politiskā biroja pārstāvis ir iesaistījies lemšanā par 220 miljonus eiro vērto armijas pārtikas iepirkumu.
Savukārt Pabriks kādus pārmetumus noraida un šajā situācijā saskata pret viņu vērstu "politisko izrēķināšanos".