Gan tas, ka padomē strādās Aivars Tauriņš, kurš pirms tam zaudēja darbu "Rīgas mežos", un par viņa vadīšanas laikā notikušo uzsākti vairāki kriminālprocesi. Pārējie divi padomes locekļi bija no satiksmes nozares nākušie - Kaspars Ozoliņš, kā arī Edmunds Beļskis, kura karjerā velkamas paralēles ar Gerharda pārvaldītajām sfērām.
Pirms pusotras nedēļas pirmais par aiziešanu paziņoja Ozoliņš.
"Šāda veida procesi, ka, mainoties politiskajai virsvadībai, mainās arī valdes un padomes, arī man nav pieņemami, tas varbūt arī zināmā mērā ir signāls," saka Ozoliņš. Lūgts precizēt, vai viņam bijuši signāli no Zemkopības ministrijas politiskās vadības, ka viņa laiks ir iztecējis, Ozoliņš saka: "Nē, man tāda signāla nebija, bet katrā ziņā mums pietiekoši apkārt ir daudz citu signālu, kas ir citās kapitālsabiedrībās, kas uzskatāmi demonstrē, ka attiecīgi valžu un padomju locekļi tiek nomainīti vienlaicīgi ar politiskās varas maiņu.
Un šajā gadījumā arī manā gadījumā es noteikti nevēlētos, ka tas tā notiek."
Ozoliņš iepriekš sarunā ar kapitāldaļu turētāju Raivi Kronbergu gan bija jau pieļāvis, ka varētu amatu atstāt. Tādēļ Kronbergam šis solis nav bijis negaidīts. Pārējo aiziešana gan.
"Tas mans personīgais viedoklis. Kad pilsētā runā, kā mēs visi zinām, ka tiek veidoti saraksti, kaut kas tamlīdzīgs, neviens nevēlas, ka viņu atstata.
Un, protams, ka šiem padomes locekļiem ir arī savi tiešie pienākumi, kurus viņi veic, un šīs padomes darbs viņiem ir kā papildus darbs, papildu pienākumi, ko viņi ir ieguvuši caur šo konkursu," saka Kronbergs.