Eiropas Savienības civilās aizsardzības mehānisma ietvaros savas meklēšanas un glābšanas komandas piedāvājušas 20 dalībvalstis, kā arī Albānija, Melnkalne un Serbija, ziņo Eiropas Komisija. Kopumā tā ir 31 komanda, kurā ir pavisam 1500 glābēju un 100 suņu.
Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (Jaunā Vienotība) otrdien valdības sēdē sacīja šādi: "Mēs sniedzam maksimāli to palīdzību, ko Latvijas valsts var sniegt. Protams, ka tas ir samērā simbolisks atbalsts, bet nu pašlaik, es domāju, ka Turcijai ir vajadzīga visa iespējamā gan mūsu morālā un politiskā solidaritāte, gan praktiskais atbalsts."
"Re:Check" gan ĀM, gan IeM lūdz skaidrojumu, kāpēc mūsu atbalsts ir tik neliels un kāpēc varam tik maz. No IeM puses to sniedza VUGD Operatīvās vadības pārvaldes priekšnieks Kristaps Kolbergs.
Viņš "Re:Check" stāstīja, ka Latvijai atšķirībā no Lietuvas un Igaunijas nav ES standartiem atbilstošas un sertificētas komandas, kas varētu meklēt un glābt cilvēkus pilsētvidē ēku sagruvumos.
Kopš 2013. gada ES civilās aizsardzības mehānisma ietvaros dalībvalstis un vairākas ES sadarbības valstis var piedāvāt dažādu profilu glābēju komandas. Kā skaidro Kolbergs, Latvijai ir komanda, kas var doties un līdz šim vairākkārt devusies palīgā citām valstīm postošos plūdos, taču attiecībā uz darbu ēku sagruvumos prasības izpildīt būtu grūtāk: "Ir nepieciešams daudz lielāks resurss, sagatavotība, profesionāli apmācīts personāls. Un minimālā kapacitāte ir, sākot no 40 cilvēkiem un uz augšu."