"Vēlētos jums pateikties, visiem jums, kas palīdz mūsu tautai, mūsu pilsoņiem, mūsu pārvietotajiem ļaudīm šeit, [pateikties] tiem, kas aicina savus līderus palielināt un vairot savu atbalstu," savā runā norādīja Ukrainas līderis.
Eiropadomes priekšsēdētājs Žuzeps Borels pirms ES samita žurnālistiem paziņoja, ka dalībvalstu līderi ir gatavi uzņemties saistības sniegt Ukrainai vēl lielāku militāro palīdzību, taču sīkākus paskaidrojumus nesniedza.
Rietumvalstis līdz šim atturējušās Ukrainai piegādāt kara lidmašīnas un citus ieročus, kurus iespējams izmantot, lai dotu triecienus mērķiem, kas atrodas dziļi Krievijas teritorijā. Taču gaisotne, kas apņem Zelenska vizīti, varētu liecināt, ka arī šis tabu beidzot varētu krist.
"Jums jāuzvar, un tagad [ES] dalībvalstīm ātri jālemj par nākamo soli, piešķirot tālas darbības rādiusa sistēmas un iznīcinātājus, kas jums nepieciešami, lai aizsargātu savu brīvību," piesakot Zelenska runu, uzsvēra EP priekšsēdētāja Roberta Metsola.
Jau pašā kara sākumā, kad Krievijas agresori sāka aplauzt zobus pret Ukrainas aizsardzību, sacīja Zelenskis, eiropieši pret notiekošo parādīja savu attieksmi, piešķirot Ukrainai Eiropas Savienības kandidātvalsts statusu.
Tas bija spēcīgs žests, un Kijiva izdarīs visu iespējamo, lai neviens un nekad nešaubītos, ka Ukraina ir Eiropas valsts, kas pelnījusi savu vietu sabiedroto vidū, kam ir kopīgi demokrātijas, dzīves un pasaules uzskata principi, rezumēja Ukrainas prezidents.
Jāatgādina, ka Ždanoka novembra beigās balsoja pret Eiropas Parlamenta rezolūciju, kurā Krievija tika pasludināta par teroristisku valsti.