Bez šīm "drošajām" rietumos ražotajām kamerām vēl ir vairāk nekā 1000 kameru, no kurām liela daļa, piemēram ražotas Ķīnas kompānijā Hikvision. Un vismaz 13 pašvaldību institūcijās joprojām tiek izmantota Krievijā ražota novērošanas kameru programma "VIDEOnet".
Piemēram, ASV aizliegts "Hikvision" kameras izmantot valdības ēkās un kritiskajā infrastruktūrā. Līdzīgas normas ir virknē Eiropas Savienības valstu.
ASV 2018. gadā kompāniju pat iekļāva melnajā sarakstā. Austrālijas Stratēģiskās politikas institūta ziņojumā izteiktas bažas par Hikvision saikni ar Ķīnas militārajām un izlūkošanas aģentūrām, kā arī par tās iespējām vākt un apstrādāt ārvalstīs iegūto sensitīvo informāciju.
Tieši tā pat daudzas rietumu valstis jau iepriekš brīdinājušas par Krievijā tapušo programmu VideoNet, kas apkalpo novērošanas sistēmas.
Izteiktas bažas par kompānijas saitēm ar Krievijas militārajiem un drošības dienestiem. 2019. gadā Apvienotās Karalistes Nacionālais kiberdrošības centrs izdevis brīdinājumu, ka šāda programmatūra rada būtisku drošības risku un to var izmantot, lai veiktu kiberuzbrukumus vai vāktu sensitīvu informāciju.
"Rīgas digitālā aģentūra" apgalvo, ka viņiem jācenšas tikt galā ar iepriekš radīto saimniecību, ko izveidoja RD Tehnoloģiju centrs. Lai visas ķīniešu kameras nomainītu, tas izmaksātu ļoti dārgi un šobrīd tādas naudas nav. Starp citu ķīniešu kameras pa perimetru saliktas arī ap Mihaila Čehova teātri Vecrīgā. Šīs ēkas pēdējā stāvā atrodas pašvaldības videonovērošanas centrāle.
HIKVISION kameras Rīgā ir redzamas daudzviet. Ar tām aprīkots nesen renovētais Okupācijas muzejs un ķīniešu iekārtu redzeslokā ir gan Rīgas dome, gan arī 11.novembra krastmala un Akmens tilts.