Uzņēmums nolīdzis pazīstamu ASV izmeklēšanas firmu, tai dažus no viltus ziņu izplatītājiem izdevies identificēt. "Telf" sola, ka visu informāciju nodos likumsargiem. Izmeklētāji savākuši pierādījumus, ka skandalozās publikācijas par Telf akcionāra saistību ar slepkavībām un privātās atmijas "Vagner" finansēšanu neatbilst patiesībai.
Dažas no lapām, kur publicēti negatīvie materiāli, atrodas uz ASV serveriem, tādēļ tur uzņēmums redz rīcības iespējas.
Savukārt Ukrainā pašlaik ir citas prioritātes. Melnā PR darboņi ir daļa no koruptīvās vides, kas ir valsts neredzamā fronte. Tie vērsušies arī pret žurnālistiem un politiskajiem aktīvistiem.
Aktīvists un žurnālists Olehs Česlavskis monitorē krievu "Telegram" kanālus, kas tiek izmantoti propagandas izplatīšanā. Viņam izdevies uzzināt, cik maksā par materiālu izvietošanu un ieraudzīt ķēdi, kā Krievijā tapušie teksti parādās viņa izskaitļotajās melnā PR lapās.
Arī pats Olehs kļuva par melnā PR grupējuma upuri.
Gadījums ar "Telf" ir pievērsis viltus ziņu tīklam arī starptautisko pētniecisko žurnālistu organizāciju uzmanību. Pētot šo gadījumu, atklājušies simtiem no interneta meklētājiem izslēgtu interneta adrešu, kas nav saistītas ar nepatieso ziņu tīkliem, bet ir nopietni žurnālistikas darbi. Kas to ir darījis - nav skaidrs.
Raidījums vēlreiz uzsver, ka nav pierādījumu tam, ka "Telf" AG akcionārs finansētu algotņu armiju "Vagner" vai būtu saistīts ar slepkavībām.