Apbedīšanas pakalpojumu bizness un pakalpojumi Krievijā pēdējo trīs gadu laikā kļuvuši sevišķi pieprasīti. Tikušas atvērtas vairākas krematorijas, un cilvēki interesējas par darba iespējām šajā nozarē. Vairāki apbedīšanas uzņēmumu pārstāvji skaidro, kas mainījies kopš Krievijas noziedzīgā režīma iebrukuma Ukrainā un kā tiek apietas sankcijas, lai saņemtu nepieciešamo aprīkojumu, vēsta Krievijas medijs "Insider".
Daļējs šīs industrijas uzplaukuma "nopelns" ir Krievijas rīcība jeb tās trūkums Covid-19 pandēmijas laikā. 2021. gadā nebija ieviesta karantīna, tādēļ Krievija bija pirmajā vietā pasaulē pēc mirušo skaita dienā.
2022. gadā Krievijas noziedzīgā režīma īstenotais iebrukums Ukrainā izraisīja daudz nāvju abās frontes pusēs. Divu mēnešu laikā septiņas reizes palielinājies kapsētu skaits Krasnodaras apgabalā, kurās apbedīti "vagnerieši".
Apbedītāji jau kapsētās ierīko zemesgabalus karavīriem, tiek piedāvāti zārki kamuflāžas krāsās, kā arī speciāli tiek veidotas karavīru kapsētas.
Foto: Apbedīšanas piederumu un pakalpojumu izstāde "Nekropole" Krievijā
Agrāk karavīri bieži tika apglabāti slēgtos zārkos, taču pēdējo gadu laikā Krievijā attīstījusies tendence līķus grimēt un sagatavot apglabāšanai.
Kā apbedī Ukrainā mirušos okupantus
Karavīrus, kas miruši Ukrainā un tikuši nogādāti atpakaļ Krievijā, cenšas apglabāt "labākajā iespējamajā izskatā". Ne vienmēr tuvinieki par to var samaksāt no valsts kompensācijas, tādēļ dažas ģimenes ņem kredītus.
Maskavā strādājošais Maksims Koļesovs dažkārt mirušos grimē par velti. Viņš karu Ukrainā dēvē par "speciālo operāciju". Dažreiz mirušo rokas un seja tiek savāktas pa gabaliem. Tiek atjaunoti kauli, brūces piepildītas ar īpašu vasku. Līķa sagatavošana var aizņemt 12 stundas.