Samaksājusi nākamajā mēnesī, bet no VID jau paguvusi atnākt brīdinājuma vēstule par iespējamu parāda piedziņu un tūlītēju visas atlikušās summas nomaksu, kas ir vairāk nekā tūkstoš eiro.
"Šī inspektore, pēdējā, kas man mainījās tagad, man konkrēti pateica - ja jūs nenomaksāsiet, tad es došu uz tiesu izpildītāju, un tad jūs saprotiet.. (..) Pārējie visi bija ļoti cilvēcīgi, kas iepriekš ar mani runāja," stāsta Mengote.
VID norāda, ka PTAC lēmums nevar būt par pamatu, lai atceltu nodokļu uzrēķinu, un vienīgais, ko var darīt, ir vienoties par jaunu parāda atmaksas grafiku.
"Tas tā kā radīt kaut kādu precedentu, tad katrs varētu vērsties ar kaut kādu situāciju. Vienkārši ir mūsu likumdošanas ietvari, kuros mēs rīkojamies. Šis nav. Emocionāli es saprotu," saka VID inspektors.
"Latvijas Hipotēkas" slēgtie līgumi nonākuši arī policijas redzeslokā, kas 2018. gadā sākusi kriminālprocesu par iespējamu krāpšanu lielā apmērā.
Šobrīd vienā izmeklēšanā pavisam apvienoti deviņi procesi. Tiek izmeklēta, iespējams, krāpšana lielos apmēros saistībā ar izsniegtiem aizdevumiem, noformējot aizdevuma darījumu ar nekustamā īpašuma pirkuma līgumu un nekustama īpašuma atpakaļpirkuma līgumu noslēgšanu. Visticamāk, līgumu noslēgšana panākta ar viltu un ļaunprātīgi izmantojot aizdevuma ņēmēju uzticēšanos," informē Valsts policijas (VP) pārstāve Simona Grāvīte.
Izmeklētājiem ir aizdomas, ka, veicot krāpšanu lielos apmēros, vismaz desmit cilvēkiem nodarīti zaudējumi lielā apmērā, un tie zaudējuši īpašuma tiesības uz nekustamo īpašumu, un visbiežāk par iespējamās krāpšanas upuriem kļuvušas maznodrošinātas personas.