Braže pauž: "Kaut kāds iemesls domāt par to, ka Krievija ir pārtraukusi savu vēlmi un to rīcību jaunus spēkus sūtītu uz Ukrainas fronti, nav pamata. Tas ir tas fakts, uz ko arī mēs NATO rēķināmies."
NATO izlūkinformācija liecinot, ka Krievijas specdienestu spējas ir būtiski sarukušas. Tajā pat laikā pārējām valstīm ir jāmācās no Ukrainas pieredzes, kuras teritorijā joprojām ir daudz nodevēju, kuru dēļ okupanti spēj koriģēt uzbrukumu uguni, atklāt vērtīgus mērķus un ar raķetēm trāpīt Ukrainai vārīgākajās vietās.
"Kolaboranti, kas sadarbojas ar Krievijas spēkiem, sūta informāciju, dažādā citādākā veidā rīkojas. Kas mums Latvijā jāpatur prātā, zinot, ko šādi cilvēki var izdarīt?" saka Kļava. "Situācija, protams, nav viens pret vienu, bet riski ir, mēs varam iedomāties līdzīgus riskus, protams, jā. Grūti pateikt, drošības dienestiem ļoti jāstrādā preventīvi arī. Un arī mums ir arī Latvijas gadījumā, ja rodas kaut kāds militārs apdraudējums, mēs nevaram izslēgt, ka tādas situācijas ir. Tāpēc drošības dienestiem ir jābūt līmenī un viņiem ir jāstrādā preventīvi, un jāmonitorē dažādas aktivitātes, ieskaitot sociālos tīklus. Jā, un es esmu pārliecināts, ka viņi jau to dara arī."
Latvijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks NATO Edgars Skuja norāda: "Man arī pirmajā dienā likās tad, kad mēs klausījāmies Putina to pirmo uzrunu 24. februāra rītā. Kad viņš draudēja visai pasaulei, ja kāds nāks palīgā, tad būs ļoti smagas sekas, ka viens no visiem lielajiem draudiem bija arī, ka būs specdienestu slepenās operācijas rietumos un ka izmantos ietekmes aģentus un aģentus. Bet to mēs neredzējām, un šobrīd jau gada laikā krievu specdienestu spējas ir samazinātas. Ievērojami samazinātas. Tas, ko var redzēt - ir mēģinājumi ietekmēt sabiedrību dēļ tā, ka ceļas sadzīves cenas. Ir varbūt kaut kādi mēģinājumi konfrontēt sabiedrības slāņus savā starpā. Bet no tāda kopīgā arī NATO izlūku skatupunkta tie nav bijuši veiksmīgi un tie nav bijuši absolūti tādi vērienīgi, lai tas radītu kaut kādas sekas."