Vaicāts, vai Mamedova kandidatūra tika apspriesta arī uz Saeimas vēlēšanām, Ušakovs atbild: "Jā, ja nemaldos toreiz strādājām ar jauno komandu un cilvēks, kurš vairāk nekā 10 gadus strādāja EP pietiekoši vadošā amatā, tā varēja būt laba izvēle. Bet viņš nekandidēja toreiz."
Spāņu mediji norāda arī uz Mamedova tuvu draudzību ar parlamentārieti Huanu Fernando Lopezu Agilaru, kurš parlamentā vada Pilsoņu brīvību, tieslietu un iekšlietu komiteju.
Sociāldemokrātu grupā EP strādā divi deputāti no Latvijas – Nils Ušakovs un Andris Ameriks. Ne viens, ne otrs par apstākļiem, kāpēc Mamedovs atstādināts no pienākumiem, nezinot.
"Es arī līdz šim brīdim nevaru pateikt neko sliktu par Eldaru Mamedovu, man vienkārši tādas informācijas un zināšanas nav," saka Ušakovs. "Mēs neesam īpaši sadarbojušies šajā EP posmā, jo viņš strādā ar ārlietām, bet es ar budžetu, mums vienkārši tēmas nesakrīt."
EP deputāts Andris Ameriks norāda: "Man ar Kataru nav nekāda saistība.
Mamedovs attiecīgajā grupā strādā jau ļoti ilgu laiku. Man ar viņu nekādas komunikācijas nav. Ir jāgaida izmeklēšanas rezultāti."
Vairāki avoti parlamentā spāniski rakstošajiem izdevumiem norādījuši, ka Mamedovs visdrīzāk pieņēmis piedāvājumu atvaļinājumu baudīt Katarā, skatoties Pasaules čempionāta futbolā spēles.
Jautājumus, vai viņš pats maksāja par biļetēm, nosūtījām arī Mamedovam. Taču viņš atbildēja, ka par notiekošo izmeklēšanu komentārus medijiem nesniedz. Līdzīgi atbildi saņēmām arī no Eiroparlamenta sociāldemokrātu grupas.
EP prezidente iecerējusi nekavējoties veikt pasākumus, lai novērstu vai vismaz apgrūtinātu tādas darbības nākotnē, par kurām uzrādītas apsūdzības. Plānots aizliegums eiroparlamentāriešiem pēc aiziešanas no darba nodarboties ar lobēšanu vismaz tik ilgi, kamēr saņem pabalstu. Parlamenta mājas lapā arī tiktu regulāri publicēta informācija par deputātu saņemtajām dāvanām, kā arī par viņu ceļojumiem un tikšanās reizēm.
"EuObserver" šonedēļ raksta, ka Andris Ameriks kā EP loceklis pagājušā gadā divreiz bijis Azerbaidžānā un apmeklējis arī kara skarto Kalnu Karabahu.
Neviens no pieredzējušiem parlamentāriešiem uz turieni nedodas, lai neradītu iespaidu, ka Eiropa šajā etniskajā konfliktā ieņemtu kādu no pusēm.