Nacionālās atbildīgās iestādes, sadarbojoties ar MSSG, izmanto esošo pielāgojamību normatīvajā regulējumā, piemēram, atļaujot konkrētajā dalībvalstī nereģistrētu zāļu vai zāļu formu ārpuskārtas piegādi vai piemērojot daļēju vai pilnīgu atbrīvojumu no marķēšanas vai iepakošanas prasībām, lai nodrošinātu, ka pacienti var saņemt atbilstošu ārstēšanu. Turklāt MSSG atbalsta īslaicīgus pasākumus nacionālā līmenī, piemēram, devu vienību izsniegšanu un zāļu pagatavošanu aptiekās.
EK, HMA un EZA sadarbojas, lai izpētītu, vai iespējams veikt papildu pasākumus, lai mazinātu šo zāļu piegādes pārtraukuma ietekmi.
EZA turpinās sadarbību ar ieinteresētajām pusēm un sadarbības partneriem globālā līmenī, un SPOC darba grupa turpinās sadarbību ar uzņēmumiem, lai sniegtu normatīvā regulējuma atbalstu piegāžu palielināšanā.
MSSG kopā ar EK un ES dalībvalstīm turpinās cieši uzraudzīt šī brīža situāciju. Balstoties uz pieejamo informāciju no uzņēmumiem un ieinteresētajām pusēm un veiktajiem pasākumiem, sagaidāms, ka situācija uzlabosies tuvāko mēnešu laikā. Pacientiem un veselības aprūpes speciālistiem tiek atgādināts, ka zāļu piegādes pārtraukuma gadījumā ir pieejamas alternatīvas.
Kā norāda ZVA, antibiotikas tiek lietotas piesardzīgi, lai saglabātu to efektivitāti un izvairītos no antibakteriālās rezistences. Antibiotikas, tostarp amoksicilīnu, drīkst izrakstīt tikai bakteriālu infekciju ārstēšanai. Tās nav piemērotas vīrusu infekciju, piemēram, saaukstēšanās un gripas, ārstēšanai, jo nav pret tām efektīvas.
MSSG norāda, ka saistībā ar zāļu piegādes pārtraukumiem nozīmīga ir caurlūkojamība, un uzsver, ka visām iesaistītajām pusēm ir nepieciešams savstarpēji sazināties, lai objektīvi un atbildīgi izvairītos no neatbilstošām ar sabiedrības veselību saistītām bažām.
EZA zinātniskajās komitejās un darba grupās, tai skaitā arī MSSG, SPOC, un HMA piedalās arī Latvijas ZVA speciālisti.