Šodienas redaktors:
Marina Latiševa
Iesūti ziņu!

"Meta" varētu ļaut publicēt foto, kuros redzami arī kaili sieviešu krūtsgali (3)

Raksta foto
Foto: Cookie Studio/Shutterstock

"Facebook" un "Instagram" māteskompānija "Meta" drīzumā varētu ļaut publiskot fotoattēlus, kuros redzami sieviešu krūtsgali. 

"Meta" valdes pārstāvji aicinājuši izbeigt "nevienlīdzību, kas vīriešiem ļauj publiskot fotogrāfijas ar kailu torsu, bet sievietēm tas ir liegts".

Kā vēsta "The Telegraph", 17. janvārī "Meta" uzraudzības padome, kurā ietilpst politiķi, akadēmiķi un žurnālisti, aicināja mainīt kompānijas satura moderēšanas politiku un standartus, pēc kuriem noteikt, kad cilvēka kailums ir uzskatāms par seksuālu aktivitāti un kad tas tā nav. Tāpat aicināts noteikt kritērijus, kā ievērot starptautiskās cilvēktiesības.

Šāds lēmums pieņemts pēc tam, kad "Facebook" cenzēja divus ierakstus no amerikāņu pāra, kurā viens cilvēks ir transpersona, bet otrs - nebināra persona.

Ierakstā pāris bija redzams ar kailiem torsiem, taču ar piesegtiem krūtsgaliem. Šā ieraksta mērķis bija skaidrot transpersonu veselību un vākt līdzekļus operācijai.

Par ierakstu tika saņemtas virkne sūdzību, un tas tika dzēsts, taču pēc pāra vēršanās pie "Meta" tas vēlāk tika atjaunots.

Uzraudzības padome uzsvēra, ka pašreizējā privātuma politika ir bāzēta binārā dzimuma skatījumā, kas strikti nodala vīriešu un sieviešu ķermeņus, izslēdzot nebinārās un transpersonas.

Tamdēļ "Meta" tiek aicināta definēt skaidrus, objektīvus un cilvēktiesības respektējošus kritērijus satura moderācijā attiecībā uz kailumu.

Tiek norādīts, ka jau vairāk nekā 10 gadus pastāv aktīvistu kustība, kas cenšas uzsvērt, ka kaili sieviešu krūtsgali nav seksuāla parādība, un 2013. gadā pasaulē populāra kļuva kustība "FreeTheNipple" (atbrīvo krūtsgalu). Kampaņa guva plašu atbalstu, un to atbalstīja arī tādas slavenības kā Riana un Mailija Sairusa.

Pagājušajā nedēļā aktrise Florensa Pjū sacīja, ka nevēlas aizskart cilvēkus, taču nav saprotams, kā sieviešu krūtsgali var būt ļoti aizskaroši.

Māksliniece Mikola Hebrona, kura jau kopš 2015. gada stāsta par "Meta" dzimumu diskrimināciju, norāda, ka "Meta" uzraudzības padomes lēmums ir solis pretim diskriminācijas izbeigšanai.

"Tas nav tikai aicinājums sievietēm ļaut būt ar kailām krūtīm. Tas ir svarīgi, ka mēs visiem ķermeņiem ļaujam būt autonomiem. Tas ir jocīgi, ka tik daudzi cilvēki runā par sieviešu krūtsgaliem, bet visā pasaulē tiek domāts, kā apspiest sieviešu, kā arī citu cilvēku ķermeņus, kas nav pareizi," tā Hebrona.

"Meta" par uzraudzības valdes lēmumu ir jāsniedz atbilde 60 dienu laikā.

Pašlaik lielākā problēma ir tā, ka satura moderācijā būs daudz jautājumu, kurā brīdī sievietes attēls ar kailām krūtīm būs uzskatāms par normālu, bet kurā brīdī - par pārlieku seksualizētu.

Visu nosaka konteksts, un automatizētie algoritmi kontekstu nesaprot.

Galvenais ir tas jautājums, kā "Meta" radīs jaunos noteikumus, nepaverot vārtus nekontrolējamai pornogrāfijas plūsmai.

"Tieši tādēļ arī pastāv šie noteikumi. Šaubos, ka automatizētās moderācijas sistēmas ar to tiks galā. Tas ir iespējams, bet šaubos, ka tas nostrādās, pauda digitālās žurnālistikas centra "Tow Center" direktore Emīlija Bella.

Savukārt starptautiskās izteiksmes brīvības organizācijas "Electronic Frontier Foundation" direktore Džiliana Jorka norāda, ka kompānijām, kā "Meta", kas izmanto mākslīgo intelektu satura uzraudzībā, noteikumu maiņa radīs būtiskas problēmas. "Automatizētajām tehnoloģijām nebūs viegls uzdevums noteikt, vai attēlā redzama sieviete ar kailām krūtīm vai arī nepilngadīga meitene.

Mākslīgais intelekts var noteikt atšķirību starp 26 gadus vecu sievieti un deviņus gadus vecu meiteni, bet kā ar 17 un 18 gadus vecu pusaudžu atšķiršanu?" jautā Jorka.

"Meta" ir ieteikts atvieglot noteikumus, tādējādi ļaujot lielāku izpausmes brīvību. Tomēr ir jāņem vērā, ka tas var radīt arī negatīvas sekas cilvēkiem, kas, piemēram, ir minoritāte sabiedrībā.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu