"Spriedumā "Fedotova un citi pret Krieviju" ECT konstatēja skaidru un acīmredzamu tendenci Eiropā - aizvien vairāk valstu atzīst viendzimuma partneru ģimenes, ļaujot partneriem slēgt laulību vai citādāk reģistrēt attiecības.
Tiesa uzsver, ka pienācīgs regulējums ir ieviests lielākajā daļā Eiropas Padomes valstu, kas parakstījušas Eiropas Cilvēktiesību konvenciju. Tiesa atzīst, ka Konvencijas 8. pants uzliek tās dalībvalstīm pienākumu nodrošināt tiesisku regulējumu viendzimuma partneru atzīšanai un aizsardzībai. Tas ir tiešs un nepārprotams signāls arī Latvijai.
Saeimai pēc iespējas ātrāk ir jāpieņem ilgi gaidītais Civilās savienības likums, kas nodrošinās viendzimuma partneru ģimeņu tiesisko reģistrāciju un personisko, ekonomisko un sociālo tiesību aizsardzību.
Pēc šodienas sprieduma mūsu likumdevēja kavēšanās nozīmēs tikai vienu - mēs paliksim vienā līgā ar Krieviju un tai līdzīgām iekārtām, kas spītīgi turpina liegt pamattiesības visām ģimenēm."
Zvērināta advokāte, kustības "Dzīvesbiedri" pārstāve Jūlija Jerņeva komentē: "Šodien pieņemtais spriedums vēlreiz skaidri norāda, ka demokrātiskai valstij Eiropā ir pienākums rūpēties par visām ģimenēm, arī par viendzimuma ģimenēm. Tas nozīmē pienākumu nodrošināt reālu šo ģimeņu atzīšanu un adekvātu tiesisku aizsardzību.
Turklāt tiesa vēlreiz atgādināja, ka pienākums aizsargāt visas ģimenes ir spēkā arī tad, ja daļa vai pat lielāka daļa sabiedrības noteiktas ģimenes neatbalsta.
Cerams, ka Latvijas likumdevējs iepazīsies ar spriedumu un atsāks darbu pie Civilās savienības likuma."
Juriste un cilvēktiesību aktīviste Evita Goša atzīmē: "Diemžēl Latvijas likumdevēja nevēlēšanās nodrošināt ikvienas ģimenes, tai skaitā arī viendzimuma partneru ģimenes, juridisko aizsardzību un sociālās un ekonomiskās aizsardzības un atbalsta pasākumus nostāda Latviju līdzās Krievijai."
Saeimai kārtējo reizi nespējot pieņemt Civilās savienības likumu, kustība "Dzīvesbiedri" pērnā gada nogalē platformā ManaBalss.lv uzsāka parakstu vākšanu iniciatīvai "Sargāsim visas ģimenes", parakstu slieksni palielinot līdz 25 000 parakstu. Šobrīd savākti ir gandrīz jau 12 000 parakstu.