Tāpat Markuns deputātiem atklāja, ka ir daļa no pedofiliem, kuri strādā IT jomā un viņiem ir zināmi veidi, kā slēpt savu patieso atrašanās vietu, proti, IP adreses vietu. Nenoliedzot grūtības šādu noziedznieku notveršanā, Markuns uzsvēra, ka policija strādā pie tā, lai viņus atrastu.
Policijas pārstāvis arī pauda uzskatu, ka, ņemot vērā saziņas platformu izplatību, arī pašiem vecākiem vajadzētu uzņemties daļu atbildības, jo, piemēram, lai izveidotu "Snapchat" profilu, bērnam jābūt vismaz 13 gadus vecam, bet "Whatsapp" drīkst lietot no 16 gadiem.
Tas nozīmē, ka, pirms ļauj bērniem lejupielādēt šīs platformas, vecākiem savas atvases būtu jāizglīto par pastāvošajiem riskiem. Tāpat vecākiem, konstatējot aizdomīgu rīcību vai saturu, nevajadzētu baidīties vērsties policijā.
Markuns arī norādīja, ka vēlētos papildu darbiniekus un tehnisko nodrošinājumu savai pārvaldei, lai vēl plašāk cīnītos ar noziegumiem kibervidē, tostarp pret bērnu seksuālu izmantošanu un pornogrāfijas lejupielādi.
Iekšlietu ministrijas Nozares politikas departamenta pārstāve Irēna Putane deputātiem norādīja, ka ir veikti dažādi pasākumi, lai bērniem mazinātu riskus drošai interneta lietošanai. Ļoti labi strādājot Valsts policijas prevencijas dienests, kas informē sabiedrību par interneta drošību.
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ir sagatavojusi digitālās transformācijas pamatnostādnes, kas vērstas uz interneta lietotāju aizsardzību. Tāpat izveidota jau minētā Kibernoziegumu apkarošanas pārvalde, un ir sadarbība ar Latvijas Drošāka interneta centru, kas saņemtos ziņojumus pārsūta policijai.