Ašeradens skaidro, ka galvenais VID ģenerāldirektores uzdevums būs atjaunot VID reputāciju, un tas jādara visos līmeņos un visās pārvaldēs, īstenojot nulles tolerances pieeju korupcijas un interešu konflikta jomā. Jaunzemei, jāpanāk, lai kukuļņemšana muitā nekļūst par sabiedrības akceptētu normu, kā arī jāizdara viss, lai pasūtījuma auditi vai safabricēti kriminālprocesi iestādē nav iespējami.
Tāpat Jaunzemei būs fundamentāli jāpārskata personālvadības politika un jāstiprina iestādes iekšējās kontroles sistēmas, lai turpmāk novērstu VID amatpersonu pārkāpumus, norāda Ašeradens.
VID vadītājai tiks uzdots izstrādāt konkrētus pasākumus VID reputācijas uzlabošanas jomā un to īstenošanas plānu. Tāpat būs nepieciešams izstrādāt un ieviest VID ierēdņu ilgtermiņa pārcelšanas mehānismu, tostarp sagatavojot arī nepieciešamos normatīvo aktu grozījumus.
Kā norāda FM, būtiski ir stiprināt iekšējās kontroles sistēmu un nepieļaut korupcijas un interešu konflikta gadījumus. Tāpat nepieciešams stiprināt Nodokļu un muitas policijas uzraudzību, tai skaitā izstrādājot nosacījumus papildu uzraudzībai kriminālprocesu ierosināšanai un savlaicīgai virzībai.
Pirms lēmuma pieņemšanas Ašeradens ticies ar Jaunzemi, un viņa norādījusi, ka sadarbībā ar VID Iekšējās drošības pārvaldi līdz šim jau paveikts nozīmīgs darbs iekšējās kontroles pilnveidošanā un noziegumu atklāšanā, kā arī ēnu ekonomikas izskaušanā.
"Ir laiks, ceļot iestādes reputāciju, parādīt un pierādīt šo darbu rezultātu arī nodokļu maksātājiem un visai sabiedrībai," pauž Ašeradens.
Disciplinārlieta pret VID ģenerāldirektori tika ierosināta pagājušā gada 15.septembrī gan uz dienesta pārbaudes ziņojuma pamata, gan reaģējot uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja aizturēšanām VID, kā arī VID Iekšējās drošības pārvaldes veiktajām vairāku darbinieku aizturēšanām.
Iepriekšējais finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) septembrī ierosināja šo disciplinārlietu un VID ģenerāldirektori Jaunzemi tolaik atstādināja no amata.