Prognozējot iespējamo uzņēmuma teritorijā esošo ķīmisko vielu, tajā skaitā, bīstamo atkritumu, notekūdeņu un citu piesārņojošo vielu noplūdes varbūtību, jāinformē vietējā pašvaldība un VVD, izmantojot vienoto pieteikumu reģistrācijas tālruni 26 338 800.
LETA jau vēstīja, ka "Ošukalnā" plūdu dēļ pārtraukta darbība gandrīz visā uzņēmuma teritorijā Jēkabpilī, Bebru ielā, bet visplašāk cietusi zāģētavas un taras sagatavju nozare. Šo nozaru darbība uzņēmumā ir pilnībā apturēta, savukārt pārējās nozares darbību turpina pilnvērtīgā vai daļējā režīmā.
Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un Jēkabpils novada domes deputāts Aigars Nitišs (LZP) stāstīja, ka tādas nozares kā ceļu būve vai mežizstrāde plūdi ietekmē mazāk, bet, tā kā applūda uzņēmuma biroja telpas, bija nepieciešams pārcelt darbību uz citām telpām, lai nodrošinātu administratīvos procesus. Daļa uzņēmuma nozaru, kā arī administrācija un ceļu būves administratīvā daļa pārceltas uz telpām Mālu ielā.
Vienlaikus Nitišs norādīja, ka ūdens līmenis samazinājies par 30 līdz 40 centimetriem. Patlaban uzņēmuma teritorijā norisinās intensīvs darbs pie ūdens atsūknēšanas un plūdu radīto seku likvidēšanas.
"Pašlaik mēģinām sakopt teritoriju, viss ir aizgājis, baļķi aizplūduši. Mēģinām vākt un kārtot kopā visu, ko varam un gaidīt, kad nokritīsies ūdens, lai tiekam pie iekārtu apzināšanas, detaļu pasūtīšanas un sapratnes kas un kā," atzina Nitišs.
Vienlaikus viņš norādīja, ka zāģbaļķiem ūdens lielus postījumus nebūs nodarījis, bet gatavā produkcija būs jāizvērtē vai tā būs jāpāržāvē un vai būs derīga tālākai pārstrādei vai nē. Tikmēr lielākās bažas uzņēmumā ir par iekārtu stāvokli.
Nitišs paredz, ka process, kamēr noiet ūdens, tiek izžāvētas iekārtas, kā arī pasūtītas un piegādātas detaļas varētu aizņemt pusgadu. Tikmēr "Ošukalna" vadība plāno griezties pie nozares uzņēmumiem pēc palīdzības un ņemt pakalpojumus, kā arī veidot sadarbību, lai varētu procesus aizvietot.
Kā vēstīts, pēdējās divās diennaktīs ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils pazeminās nepārtraukti, taču lēni.