Cilvēku uzņemšanai paredzētas divas skolas abos Daugavas krastos. 3. vidusskolā līdz šim nav neviena uzņemtā. 2. vidusskolā šobrīd (16. janvārī) uzturas seši cilvēki.
Foto: Jēkabpils svētdienas, 15. janvāra, rītā
Kāds ir kopīgais noskaņojums Jēkabpilī? Skatoties dramatiskās bildes sociālajos tīklos, īpaši tumsā uzņemtās, viss šķiet kā baisa filma.
Šī nakts ir bijusi salīdzinoši mierīga, ir bijis mirklis ievilkt elpu. Bet dambja nostiprinātāji turpina darbu. Situācija joprojām ir ļoti bīstama, un kritiskais ūdens līmenis joprojām saglabājas.
Jēkabpilī dzīvojot, pie plūdiem ar laiku nepierod? Sociālajos tīklos parādās bildes no plūdiem 1931. gadā, 1981. gadā...
Kaut kas tāds notiek Jēkabpilī notiek pirmo reizi.
Cilvēki to uztver kā nu kurš. Ir iedzīvotāji, kuri ar lielu interesi nāk, skatās, pārvietojas pa aizsargvalni, neizprot situācijas nopietnību. Apdraud gan sevi, gan traucē darbu aizsargvaļņa nostiprināšanā. Mēs esam ļoti dažādi.
Bija jautājums, kāpēc cilvēkiem vispār ļauj staigāt pa aizsargvalni.
Sākumā viss resurss tika ieguldīts aizsargvaļņa glābšanai, nebija laika runāt ar cilvēkiem. Tagad varam to darīt, tiek cītīgi pieskatīts, lai nekādas ļaužu masas uz dambja neatrastos.
Ko sakāt par "tūristiem"? Cilvēki, kuri brauc taisīt selfijus uz plūdu fona, ar ko palepoties sociālajos tīklos.
Viens ir morāles un ētikas jautājums. Tie, kuru īpašumi ir applūduši, ir nobēdājušies un nekā laba šajā notikumā nesaskata. Otrs - tūristi apdraud paši sevi un traucē dienestu darbu.