Pandēmijas laikā miljoniem cilvēku visā pasaulē strādāja no mājām, pavadot kopā ar savu mīļoto vai ģimeni 24 stundas diennaktī. ASV un Ķīnas zinātnieki veikuši jaunu pētījumu par attālinātu darbu un secinājuši, ka precētiem heteroseksuāliem pāriem šāds darbs režīms var būt nopietns izaicinājums attiecībām, norādīts zinātniskajā žurnālā "Personnel Psychology".
Pētījumā noskaidrots, kā pāru attiecības ietekmē strādāšana no mājām
Secināts, ka problēmas rada tieši ikdienas mājasdarbu un profesionālā darba sajaukšana, kā arī tas, cik daudz vīrietis un sieviete, strādājot no mājām, paveic ar darbu nesaistītas lietas, piemēram, mājas kopšanu vai rotaļas ar bērniem.
Zinātniskajā žurnālā "Personnel Psychology" publicētie pētījuma rezultāti ir balstīti uz 223 precētiem, algotu darbu strādājošiem pāriem no Ķīnas un Dienvidkorejas ar vai bez bērniem.
Visiem dalībniekiem tika lūgts atklāt, cik daudz ar algoto darbu nesaistītu mājsaimniecības uzdevumu viņi veic darba laikā, strādājot no mājām.
"Mēs atklājām, ka vīriešiem un sievietēm pieredze, strādājot no mājām, nav vienāda," norāda pētnieki.
Statistika atklāja, ka, strādājot no mājām vienatnē, visi aptaujas dalībnieki juta, ka darāmā mājās ir vairāk.
Savukārt, kad precētais pāris strādāja kopā no mājām, tad vīrieši mājsaimniecības labā izdarīja mazāk nekā sievietes.
Abu valstu aptaujātās sievietes jutās vainīgas, ka darba dēļ nav varējušas paveikt vairāk mājās vai pabūt kopā ar ģimeni. Ar vīriešiem gan tā nebija.
Pētījums liecina, ka vīrieši varētu vairāk palīdzēt savām sievietēm mājas solī, ja viņu darba laiks ir elastīgāks.
Šā pētījuma mērķis ir uzlabot strādāšanas no mājām pieredzi gan darbiniekam, gan darba devējam.