Šodienas redaktors:
Pauls Jānis Siksnis

VIDEO Pārkurinātos mājokļos lieko siltumu neiesaka izvēdināt pa logu. Kāpēc? (1)

Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Shutterstock

Daudzdzīvokļu mājās, kurās katram iemītniekam nav alokatoru un termoregulatoru, kas ļautu individuāli regulēt temperatūru telpās, iesaka lieko siltumu nevēdināt ārā. Tā vietā mājas iemītnieki var lemt par apkures padeves temperatūras samazināšanu. Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "4. studija" stāsta par to, kā rīkoties, ja apkures sezonā dzīvoklī ir pārāk silts. 

"Kā tiek aprēķināta maksa par siltumu? Man labāk patīk vēsas telpas nekā karstas, tāpēc bieži turu logu atvērtu un no decembra sākuma regulāri atslēdzu savā dzīvoklī radiatoru, jo man bija par karstu, taču decembra rēķinā par apkuri netiek prasīta mazāka summa.

Gluži pretēji – maksāju vairāk nekā iepriekšējā mēnesī. Sanāk, ja ir par karstu, nav nekādas jēgas atslēgt radiatoru, labāk turēt vaļā logu," jautā rīdzinieks Jānis Aulmanis.

Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijas valdes priekšsēdētāja vietnieks Ervīns Straupe skaidroja, ka izslēgt apkuri kā tādu vienā dzīvoklī nav iespējams: "Ja nu gadījumā ir iespēja regulēt savus radiatorus, tas kopējo apmaksu neizmainīs.

Un šajā gadījumā, cik es saprotu, tad viņiem apmaksa tiek veikta no kopējā siltuma patēriņa, kas ir sadalīts uz katra dzīvokļa kvadrātmetriem."

Tātad, ja arī vienā dzīvoklī apkure tiek samazināta, tad ietaupījums tiks sadalīts uz visu māju, kā rezultātā tas būs visai niecīgs.

"Un tas ir abos gadījumos: gan, ja siltuma padevi nodrošina centralizētā siltumapgāde, piemēram, "Rīgas siltums", gan arī, ja tas ir gāzes katls, kas ģenerē šo siltumu konkrētajā mājā," skaidroja Straupe.

Lai katra dzīvokļa īpašnieks maksātu tikai par savu patērēto siltumu, tad ir jāuzstāda alokatori un termoregulatori.

Savukārt gadījumos, kad dzīvokļos kļūst pārāk karsti, kā rezultātā iemītnieki tur atvērtus logus, Straupe ieteica vērsties pie apsaimniekotāja un lūgt pārbaudīt kopējo situāciju. Ja pārāk silts ir visos dzīvokļos, tad ir iespējams samazināt padeves temperatūru, bet, ja šāda problēma ir tikai vienā mājoklī – tad būtu jāpārbauda siltuma sistēma.

"Ja mēs salīdzinām uz apkures pieslēgšanas brīdi un šobrīd vidējo gaisa temperatūru, tad, protams, ka siltuma patēriņš būs būtiski lielāks, neskatoties uz to, ka cilvēks savā dzīvoklī kaut ko griež mazāk," norādīja Straupe.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu