Taču Rodrigesa pauda bažas, ka tie, kas atbild par tādām patversmēm kā Marijas māja, īsti neņem vērā mazgadīgās grūtnieces situācijas sarežģītību. Viņa sacīja, ka šo iestāžu direktori ar lielu lepnumu runā par to, ka meitenēm māca būt par mātēm, pat neapspriežot jautājumu, vai viņas vispār vēlas bērnu.
"Lielākā problēma ir tā, ka augstākās varas iestādes neieklausās speciālistu viedoklī, kas risina to bērnu stāvokli, kuri Paragvajā katru dienu tiek pakļauti vardarbībai," saka "Amnesty International" Paragvajas izpilddirektore Rozālija Vega.
Tā kā pretabortu likumi ir stingri iesakņojušies, evaņģēlistu kustība turpina vērsties pret visaptverošu seksuālo un dzimumu izglītību bērniem. Reliģiskās grupas bieži rīko demonstrācijas visā valstī, lai nepieļautu jebkāda veida progresīvu izglītības programmu īstenošanu.
Seksuālā izglītība, kas jau bija slikta, tagad Paragvajā praktiski nepastāv, un evaņģēliskās grupas turpina izplatīt nepareizu, maldinošu informāciju, sacīja Vega.
Gabrielas stāsts: pēc 10 gadiem
Gandrīz desmit gadus pēc tam, kad Gabriela pameta Marijas māju, jaunā sieviete joprojām ir laimīga, ka viņai ir bērns, un neko nenožēlo. Tomēr viņa uzskata, ka meitenēm Paragvajā ir jāspēj pašām izvēlēties, vai viņas vēlas būt par mātēm, un viņām jābūt iespējai novērst grūtniecību.
Kaut arī Gabriela par Marijas māju runā ar pateicību, žurnālistiem Gabriela uzsver: viņa cer, ka nākamajai paaudzei Paragvajā būs citādas iespējas, nekā viņai un simtiem citu meiteņu, kuras ir izgājušas cauri dzemdībām, pašas būdamas bērni, un reliģiskām patversmēm, tādām kā Marijas māja.