Grozījumi paredz 5-10 desmit gadu cietumsodu par "viltus ziņu" izplatīšanu, izmantojot amata stāvokli, personu grupā vai personu grupā, mākslinieciski radot pierādījumus.
Ja apzināta "melīgas informācijas" izplatīšana radījusi smagas sekas, vainīgajam varēs piespriest 10-15 gadu cietumsodu, paredz Valsts domes pieņemtie grozījumu Krievijas Kriminālkodeksā.
Krievijas varasiestādes par viltus ziņām pasludinājušas jebkuru informāciju, kas atklāj Ukrainā pastrādātos kara noziegumus, civiliedzīvotāju slepkavošanu, krievu ciestos zaudējumus un ukraiņu tautas pretestību iebrucējiem.
Krievijā pat aizliegts pret Ukrainu sākto karu saukt par karu vai iebrukumu, vai jebkurā citā piemērotā vārdā. Visi mediji ir spiesti lietot diktatora Vladimira Putina uzspiesto eifēmismu - "specoperācija".
"Apollo.lv" jau ziņoja, ka Vladimirs Putins, komentējot savas valsts militāro darbību Ukrainā, beidzot atzina, ka situācija četros Krievijas anektētajos Ukrainas reģionos ir ļoti sarežģīta, ziņo Igaunijas raidsabiedrība ERR.
Putins atzina, ka Krievijas iebrukums Ukrainā nenotiek bez problēmām.
"Situācija Doņeckas un Luganskas tautas republikās, Hersonas un Zaporožjes apgabalos ir ārkārtīgi sarežģīta," sacīja Putins.
Septembrī Krievija anektēja četrus Ukrainas reģionus. Oktobrī Ukrainas karaspēks atguva lielāko daļu Hersonas apgabala. Krievija pilnībā nekontrolē arī Zaporižjas apgabalu. Krievijas karaspēks ir nonācis nopietnās grūtībās arī Donbasā, kur atrodas pašpasludinātās Doneckas un Luhanskas "tautas republikas".
Putins arī devis rīkojumu Krievijas Federālajam drošības dienestam (FSB) pastiprināt robežu uzraudzību, lai novērstu "jaunus draudus" no ārvalstīm.