Lietuvas prezidents atgādināja, ka Ukraina katru dienu tiek apšaudīta ar raķetēm un runa ir par valsti, kura 21.gadsimtā īsteno neiedomājamu politiku, proti, iebrūk suverēnā Eiropas valstī.
Nausēda arī norādīja, ka tagad ir svarīgi īstenot Madrides samitā paustās apņemšanās. Tāpat ir svarīgi, lai Somija un Zviedrija pēc iespējas ātrāk iestātos NATO un būtu labi, ja tas notiktu jau līdz nākamvasar Viļņā paredzētajam NATO samitam.
Arī Zviedrijas premjeministrs Ulfs Kristersons savā īsajā komentārā žurnālistiem norādīja, ka garantijas Krievijai nav jāsniedz un atgādināja - ne jau rietumi ir iebrukuši kaimiņvalstī.
Vienlaikus Kristersonu mierinot fakts, ka Eiropa kopš kara sākuma ir vienota attiecībā pret Krieviju.
Zviedrijas premjeram arī nav šaubu, ka Zviedrija tuvākajā laikā iestāsies NATO un stiprināšot reģiona drošību.
Latvijas premjers Krišjānis Kariņš (JV) norādīja, ka vairs nevienam nav ilūziju, ka vienīgais un reālais apdraudējums drošībai reģionā ir Krievija un ir jādara viss, kas mūsu spēkos, lai šobrīd atbalstītu Ukrainu, darot to "tik ilgi un ar tādu apjomu, kāds ir nepieciešams".
"Mums ir jāizvairās no pāragras runāšanas par kaut kādu miera procesu Ukrainā, miera procesu, ko Krievija varētu izmantot, lai pārgrupētos un vēl niknāk uzbruktu Ukrainai," norādīja Kariņš.
Latvijas premjers arī uzsvēra JEF nozīmi drošības veidošanā. "JEF ir ļoti nozīmīga - kā viens no NATO, varētu teikt, "līdzdarbiniekiem"," piebilda Kariņš.
Kā ziņots, Apvienoto reaģēšanas spēku valstu sanāksmē piedalās Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), Lielbritānijas premjerministrs Riši Sunaks, Dānijas vicepremjers, aizsardzības ministrs Jakobs Elemans-Jensens, Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa, Islandes premjerministre Katrīna Jakobsdotira, Lietuvas prezidents Gitans Nausēda, Nīderlandes aizsardzības ministre Kaisa Olongrēna, Norvēģijas premjerministrs Jūnass Gārs Stēre, Somijas prezidents Sauli Nīniste un Zviedrijas premjeministrs Ulfs Kristersons.
Sanāksmē tiek pārrunāts Krievijas agresīvais karš Ukrainā un no tā izrietošās izmaiņas drošības situācijā Ziemeļatlantijas, Baltijas jūras un Tālo Ziemeļu reģionos, īpaši pievēršoties valstu sadarbībai tālākās palīdzības sniegšanā Ukrainai tās cīņā pret agresoru un pasākumiem reģionālās drošības vides uzlabošanai.