"Meitenēm no nelabvēlīgām ģimenēm trūkst pat elementāru higiēnas iemaņu, viņas ir bailīgas, kautrīgas. Finanšu trūkuma dēļ meitenes mēdz nostaigāt visu dienu ar vienu paketi. Turklāt, ja pakešu ir nepietiekami vai nav vispār, meitene mēnešreižu dēļ paliek dzīvot mājās, kavējot skolu pat vairākas dienas," situāciju Latvijā ieskicējusi ginekoloģe Anna Krumpāne diskusijā, kas 2021. gadā notika "Always", Latvijas Sarkanā Krusta un "Sanitex" rīkotās akcijas #ZiedoMeitenēm laikā.
Pasaulē plaši pazīstams jēdziens mēnešreižu nabadzība (period poverty). Tā diemžēl pilnā mērā attiecas uz Latviju. Daudzās valstīs šo jautājumu jau sāk risināt.
2020. gadā Skotija kļuva par pirmo valsti pasaulē, kas piedāvā bezmaksas higiēnas preces visām sievietēm. Jaunā Skotijas valdības pieņemtā politika nodrošina, ka tamponi un higiēniskās paketes ir brīvi pieejami noteiktās sabiedriskās vietās, piemēram, kopienas centros, aptiekās un jauniešu klubos. Jaunzēlandē, Francijā un Dienvidāfrikā meiteņu higiēnas produkti brīvi pieejami skolās.
Ir zināms, ka dažās Latvijas skolās, pateicoties saprotošām skolotājām, ierīkotas tā saucamās "meiteņu kastes", šur tur notiek arī līdzīgas, cilvēcībā un sapratnē balstītas palīdzības un pašpalīdzības kampaņas. Taču skaidrs, ka higiēnas preču jautājumu nevar atrisināt kampaņveidīgi un ar "pakešu vētrām" sociālajos tīklos.