Ja valdība pastāv vienu vai divus gadus, politiķi var attaisnot solījumu neizpildi, minot, ka bijis plānots piešķirt finansējumu kādai nozarei vēlāk, taču valdība izjuka, to nesagaidot, pieļāva Kažoka.
Runājot par sadarbības līgumu, politoloģe pauda, ka tajā nav nekā neparasta. Tomēr viņa esot gaidījusi, ka tajā būs skaidrāk iezīmēts veids, kā valdība risinās dažādus pārresoru jautājumus.
Kažokas ieskatā, politiskais spēks "Apvienotais saraksts" (AS) un Valsts prezidents iepriekš ļoti uzstāja uz šādu jautājumu nozīmīgumu, un iepriekšējās valdības darbā tam risinājuma nebija, tāpēc esot bijis pieņēmums, ka topošā valdība to risinās caur sadarbības līgumu.
Izskatās, ka nākamo valdību veidojošās partijas ir centušās risināt pārresoru jautājumus valdības deklarācijā, piemēram, atzīmējot ieceri par tematiskajām Ministru kabineta (MK) komitejām, kurās ministri varētu padziļināti spriest par kādu konkrētu jautājumu, komentēja politoloģe.
Fiskālās disciplīnas līgumu pagaidām Kažoka nespēja novērtēt, jo, kā viņa pauda, viss būs atkarīgs no tā, cik nopietni partijas to uztvers.
Ja topošā valdība noturēsies līdz tam brīdim, kad Latvijai nebūs jārisina tā brīža krīze, un kad valstij vajadzēs vairāk domāt par fiskālo politiku, tad pirmais tests varētu būt nākamā gada valsts budžeta pieņemšanas process. Tomēr tajā domstarpības, visticamāk, būs nevis par fiskālās politikas ievērošanu, bet gan par prioritāri finsansējamajām nozarēm, uzskata politikas eksperte.
Visas trīs koalīciju veidojošās partijas ekonomikā ir politiski visai labējas, un tām saviem vēlētājiem būtu ļoti grūti pamatot lielu budžeta deficītu tādos apstākļos, kad nav krīzes un kad nav īpašas vajadzības pēc tā, tāpēc pašlaik fiskālās disciplīnas līgumam "Providus" direktores ieskatā nav lielas nozīmes.