Kopš kara sākuma Ukrainā ir apstājušies koka piegādes no Krievijas un Baltkrievijas, līdz ar to cenas ir izaugušas, ir arī bažas par ziemu, par to, kā apkurināsim, vai pietiks gāze, jo, kā jau teicu, arī mazvērtīgāku materiālu cenas ir būtiski pieaugušas. Tā kā ir divējādas sajūtas par šo gadu.
Kā meža koku stādus ietekmējušie klimatiskie apstākļi
"Protams, šis jautājums būtu jāskatās kopā ar atjaunošanu, par laimi pēdējie divi gadi no atjaunošanas viedokļa ir bijuši pieņemami, nav bijušas īpašas sūdzības par to, ka stādi neaug, piemēram, sausuma dēļ.
Ja mēs skatāmies vairākus gadus atpakaļ, tad gan laikapstākļu dēļ daudzas stādītās platības iznīka, jo kociņi nepārcieta sausumu, tie neieaugās, bet
pēdējie divi gadi ir bijuši adekvāti priekš meža stādīšanas.
Protams, cerēsim, ka arī nākamais pavasaris un vasaras iesākums tāds būs," ar pozitīvu skatu nākotnē skatās Muižnieks.
Meža konsultāciju pakalpojumu centrs (MKPC) šī gada martā ziņoja, ka bērza stādus uz laiku kokaudzētavas vairumā nepiedāvāja, jo nezināmu iemeslu dēļ lielas platības bērza stādu ir aizgājuši bojā.
Situāciju komentēja Muižnieks: "Jā, ir bijušas ar problēmas ar krusas postījumiem vienā reģionā, īpaši no krusas postījumiem cieš bērzs. Skujkoki ne tik daudz, tieši bērzs. Tas diemžēl ir ietekmējis bērzu stādu pieejamību tirgū, jo bija stādaudzētavas, kas cieta no krusas, līdz ar to tirgū tos nevarēja laist. Tāpat bērzu stādu pieejamību ietekmē ne pārāk kvalitatīvā bērzu sēklu raža iepriekšējos gados, jo no ievāktajām sēklām salīdzinoši liels procents sēklu neizdīgst."