Krievu propaganda par savu triumfu toties pasludināja Eiropas prestižākā operteātra Milānas "La Scala" sezonas atklāšanu 7. decembrī. Jāpieņem, ka "La Scala" repertuāra plānotājiem nevarēja ienākt prātā, ka, atklāšanai izvēloties Modesta Musorgska operas "Boriss Godunovs" iestudējumu, viņi sniegs iespēju "kremliniem" nozākāt ukraiņus. Proti, tas, ka sezonas atklāšanai izvēlēta krievu komponista opera, propagandistu ieskatā kalpo par uzskatāmu pierādījumu, ka Eiropā vēl joprojām mīl krievu kultūru un nekādas runas par tās atcelšanu nevar būt.
Atsevišķi propagandisti apgalvoja, ka tas ir uzskatāms piemērs tam, ka Ukrainai nav savas konkurētspējīgas kultūras, jo citādi pašreizējos apstākļos eiropieši "La Scala" atklāšanai būtu izvēlējušies kādu ukraiņu, nevis krievu, komponista operu. Taču ukraiņiem ar kultūru esot tik slikti, ka viņi Eiropai neko nevar piedāvāt.
Tika arī apgalvots, ka tas ir vēl viens pierādījums, ka ukraiņi nav atsevišķa nācija, bet tikai tā sauktie "mazkrievi".
Kremļa ideologi ar lielu lepnumu un baudu rādīja, kā Eiropas "politiskais zieds" ar Eiropas Komisijas priekšsēdētāju Ursulu fon der Leienu priekšgalā atnākuši klausīties "mūsējos", jo nekā labāka par lielo krievu kultūru Eiropai nav.
"Nāves tirgoni" pasludina par varoni
Propagandas raidījumi nepagurstoši iztēloja ieroču tirgoni Viktoru Butu, kurš izcieta cietumsodu ASV, par nacionālo varoni. Jāatgādina, ka starp Krieviju un ASV notika ieslodzīto apmaiņa, kur ASV "iemainīja" Butu pret savu basketbolisti Britniju Graineri, kuru Krievija notiesāja par narkotisko vielu glabāšanu, kad pie basketbolistes tika atrasti Krievijā aizliegti spēcīgi pretsāpju medikamenti, jo Grainerei bija nopietnas muguras problēmas. Propagandisti notikušo apmaiņu pasludināja par grandiozu Krievijas diplomātijas uzvaru un ņirgājās, ka amerikāņi tik nopietnu ieslodzīto kā Buts bija ar mieru apmainīt pret kaut kādu "basketbolisti narkomāni". Traģikomiski gan ir tas, ka šādi, paši to neapjauzdami, ideoloģiskās frontes cīnītāji netieši norādīja uz Krievijas nehumānismu, pasakot, ka viņu valsts gan tā nerīkotos un nevienu "vienkāršo cilvēku" šādā apmaiņā neiekļautu.