Tieši pēc Krimas aneksijas Lepēnas "Nacionālā fronte" saņēma jau pieminēto 9,5 miljonu aizdevumu no krievu bankas, bet pati Marina Lepēna saņēma 2,5 miljonu eiro aizdevumu no uzņēmuma, kas pieder krievu spiegam.
Rietumu politiķu klātbūtni Krievijas mediji pasniedza kā pierādījumu tam, ka tai joprojām ir draugi un ietekme Eiropā.
Līdzīgu pakalpojumu šie politiķi sniedza, viesojoties Sīrijā un demonstrējot atbalstu Asada režīmam. Šīs partijas jau pēc kara sākuma 2014. gadā ar Putina "Vienoto Krieviju" noslēdza sadarbības līgumus.
"Es neesmu pārliecināts, ka viņi nesaprot, kas patiesībā ir Krievija. Es arī neticu, ka viņi ir tik naivi.
Es ceru, ka viņi mainīs šo pozīciju, jo visa Eiropa atbalsta Ukrainu, visa pasaule atbalsta Ukrainu. Visas valstis saprot, ka Krievija atkārto visus noziegumus, kas tika paveikti padomju laikā," uzskata Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko.
"Viņi joprojām mēģina šķelt Eiropu, ziema būs izšķiroša [un parādīs], cik augsts būs rietumeiropiešu sāpju slieksnis, jo pašlaik viņi to vēl pacieš," pauž Zīle.
Čehijā un Vācijā Kremli atbalstošajām partijām jau izdevies organizēt plašus protestus. Treniņu tam viņi ieguva pandēmijas laikā, kad izplatīja sazvērestības teorijas par Covid-19 rašanos un vakcīnām.
Tas ir kopīgs teju visiem politiskajiem spēkiem, kas pagājušajā nedēļā neatbalstīja Eiroparlamenta rezolūciju.
Piemēram, deputāts no Lietuvas, kurš atturējās nosaukt Krieviju par teroristu, stāsta, ka pandēmija ir Bila Geitsa orķestrēta.