Rīgas Īpašuma departaments norāda, ka cietokšņa uzturēšanai pašvaldībai nav naudas. Arī Kultūras ministrija atbild, ka tai iespēju cietoksni apsaimniekot neesot, un šāds uzdevums drīzāk piekristu Finanšu ministrijas paspārnē esošajai SIA "Valsts nekustamie īpašumi".
Tāpat uzskata arī Ekonomikas ministrijas Juridiskā departamenta direktors Kaspars Lore: "Vairāku gadu garumā notikušas sarunas ar dažādām iesaistītajām pusēm, tajā skaitā pašvaldību, Aizsardzības ministriju un Kultūras ministriju, lai mēģinātu saprastu, vai ir kāda iestāde, kura ir gatava pārņemt šo īpašumu savā valdījumā, [..] tika secināts, ka nav citu iespēju saglabāt šādu īpašumu valsts īpašumā, kā nodot Finanšu ministrijas pārvaldīšanā "Valsts nekustamie īpašumi" personā."
Tomēr arī Finanšu ministrija un "Valsts nekustamie īpašumi" prasīja ar lēmumu nogaidīt.
Vispirms esot jānoskaidro, ko īsti ar cietoksni darīt un kur topošajiem plāniem ņemt naudu.
"Valsts nekustamo īpašumu" valdes loceklis Andris Vārna LTV teica: "Mēs kārtējo reizi pārņemtu objektu, kuram nav satura un arī finansējuma. Uz doto brīdi mēs jau esam iestrēguši ar diviem objektiem, kas ir Tetera nams (Stūra māja) un Mežotnes pils, kuri mums nevirzās, kur mēs radām zaudējumus gan valstij, gan organizācijai, tajā pašā laikā mums nav atbildes, kādu saturu mēs tur liksim iekšā."
Gadu rakstīs koncepciju par cietokšņa nākotni
Rezultātā ierēdņi vienojās, ka cietoksni turpinās pārvaldīt "Possessor", līdz Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde un Kultūras ministrija izstrādās skaidru koncepciju, ko ar cietoksni iesākt. Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis mudināja koncepciju uzrakstīt trīs mēnešu laikā, tomēr piekāpās Kultūras ministrija iebildei, ka vajadzīgs gads: "Šo gadu neko nedarām, bet pēc tam tiešām – es teiktu, ar tādām represīvām metodēm – ja pēc gada nav šis ziņojums, tad kādam par to ir jāuzņemas atbildība un jāiet pašam grābt lapas rudenī, jārīko talka vai kaut kā savādāk. Es šobrīd tā ļoti skarbi izsakos, bet 20 gadus nekas nav noticis," sēdē teica Citskovskis.