Tiesa atzinusi par vainīgiem Krievijas pilsoņus Girkinu un Dubinski un Ukrainas pilsoni Harčenko par līdzdalību lidmašīnas notriekšanā. Attaisnots Krievijas pilsonis Pulatovs.
Tiesa secināja, ka Girkinam, Dubinskim un Harčenko bija nozīmīga loma "Buk" pārvietošanas maršruta saskaņošanā, transportēšanā un apsargāšanā. Vienlaikus tiesa piekrita izmeklēšanas secinājumiem, ka neviens no notiesātajiem personīgi nav piedalījies "Boeing" notriekušās raķetes palaišanā.
Kā bija norādījusi apsūdzības puse, 51 gadus vecais atvaļinātais Krievijas drošības dienesta FSB virsnieks Girkins, kurš ieņēma DTR "aizsardzības ministra" amatu, regulāri kontaktējies ar Krieviju.
60 gadus vecais atvaļinātais Krievijas militārā izlūkdienesta virsnieks Dubinskis vadīja kaujinieku militāro izlūkdienestu un deva pavēles attiecībā uz raķeti.
50 gadus vecajam Harčenko, kurš 2014. gada vasarā vadīja kaujinieku vienību, bija daudz tiešāka loma raķetes transportēšanā.
Tiesa nolēma, ka ir pārliecinoši pierādījumi, kas liecina, ka lidmašīna tika notriekta ar raķeti, kas tika izšauta no lauka Ukrainas austrumos kaujinieku kontroles zonā.
Pierādījumos bija iekļauta fotogrāfija ar raķetes dūmiem, liecinieku liecības, satelītattēli, pārtvertas telefonsarunas, video attēli un šrapneļi.
Tiesa noraidīja aizstāvības izteiktos "alternatīvos scenārijus", tostarp Krievijas sākotnējo apgalvojumu, ka vainīgs varētu būt Ukrainas iznīcinātājs.
Prokuratūra apsūdzētajiem bija lūgusi piespriest mūža ieslodzījumu. Aizdomās turētie bija atteikušies ierasties tiesā Nīderlandē un tika tiesāti aizmuguriski. Lietas izskatīšana sākās 2020. gada martā.
Malaizijas nacionālās aviokompānijas "Malaysia Airlines" pasažieru lidmašīna "Boeing 777" tika notriekta 2014. gada 17. jūlijā virs Maskavas atbalstīto kaujinieku kontrolētās teritorijas Ukrainas austrumos. Katastrofā dzīvību zaudēja visi lidmašīnā esošie 298 pasažieri un apkalpes locekļi. Aptuveni divas trešdaļas no bojāgājušajiem bija Nīderlandes pilsoņi.
Starptautiskie izmeklētāji noskaidrojuši, ka lidmašīna tika notriekta ar zeme-gaiss tipa raķeti "Buk", kura uz Ukrainu tikusi nogādāta no Krievijas pretgaisa brigādes, kas bāzēta Kurskā.
Krievija ir noliegusi savu saistību ar traģēdiju.