Kāda bijusi šo miljonu izcelsme, Bunkus 2016. gadā lūdza izmeklēt. Vēlāk tajā pašā gadā viņš saņēma draudus.
Vai kāds šo iesniegumu uztvēra nopietni, nav skaidrs. Viens no adresātiem - prokuratūra, kamēr notiek Bunkus slepkavības izmeklēšana, nekādus komentārus nesniedz. No tiesu spriedumiem citās lietās var izlobīt, ka "Aizko" un ar to saistītas personas bija Valsts ieņēmumu dienesta redzeslokā par nodokļu nemaksāšanu.
Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK) tieši neatbild, vai Bunkus iesniegumam sekojusi kāda rīcība. "Jebkurš iesniegums, kas nonāk oficiālā kārtā mūsu rīcībā, protams, tiek izmantots uzraudzības vajadzībām, likts lietā un šī informācija vērtēta," saka FKTK vadītāja Santa Purgaile.
Foto: Māja Mežaparkā, kur mitinājās nošautais maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus
2016. un 2018. gadā FKTK piemēroja LPB bankai sankcijas par trūkumiem iekšējās kontroles sistēmā. Pirmajā reizē ar banku noslēdza līgumu par sistēmas pilnveidošanu, bet atkārtotā pārbaudē vēlreiz konstatēja virkni pārkāpumu. LPB piemēroja 2,2 miljonu eiro sodu, ko banka apstrīd tiesā.
LPB banka rakstiskā atbildē "de facto" skaidroja, ka sodu pārsūdzējusi, jo pārbaudē netika konstatēti noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas gadījumi, bet bankas un FKTK viedokļi par atsevišķiem faktiem atšķiras. To pārvērtēšana varētu mazināt bankas atbildību, uzskata banka.
Savukārt par minēto Bunkus ziņojumu LPB banka neko nezinot: "Bankai nav informācijas par šāda ziņojuma saturu vai esamību. Arī FKTK ne 2016. gada, ne 2018. gada pārbaužu rezultātos nav minējusi bankas klientu sadarbību vai saistību ar SIA "AIZKO"."