Serveris, kuru izvēlas jaunais lietotājs, kļūst par lietotājvārda daļu. Piemēram, cilvēki, kuri reģistrējas iepriekš minētajā serverī, izmanto savu lietotājvārdu. Tādējādi lietotājvārds varētu izskatīties šādi: "@lietotajs@mastodonapp.uk".
Tā arī var atrast lietotājus šajā platformā. Ja divi lietotāji ir vienā serverī, tad atrašanai vajadzīga tikai lietotājvārda pirmā daļa – bez servera nosaukuma. Citos gadījumos gan jāraksta pilnais lietotājvārds.
"Mastodon" ir sarežģīta platforma, kas nav vienots veselums, kā tas ir "Twitter" gadījumā. "Mastodon" nepieder vienai kompānijai vai uzņēmumam, un visi serveri veido vienu kopīgu kolektīvo tīklu. Tomēr, kā jau iepriekš minēts, katram serverim un tīklam ir savi īpašnieki, kas var būt gan privātpersonas, gan organizācijas.
“Mastodon” ir decentralizēts rīks, un decentralizētu platformu atbalstītāji izmanto “Mastodon” tieši šā iemesla dēļ – šo sociālo tīklu nav iespējams vadīt pēc vienas personas interesēm, nopirkt vai pārdot.
Šeit arī iezīmējas mīnuss – reģistrējoties "Mastodon", lietotājam jārēķinās, ka viņš nonāk konkrētā servera īpašnieka "paspārnē". Ja viņi kādā brīdī izdomās pamest serveri, tad būs jārēķinās, ka lietotājam būs jāzaudē savs profils. Tieši tāpēc “Mastodon” aicina serveru īpašniekus brīdināt lietotājus vismaz trīs mēnešus iepriekš par ieceri slēgt serverus.
"Twitter" dibinātājs Džeks Dorsijs pašlaik strādā pie jauna tīkla, kas saucas "BlueSky". Plānots, ka arī šī platforma būs decentralizēta.