Latvijā emigrācijas un remigrācijas rādītāji patlaban ir ļoti līdzīgi - no valsts emigrē apmēram tikpat daudz cilvēku, cik atgriežas, intervijā Latvijas Radio atklāja Latvijas Universitātes Diasporas un migrācijas pētījumu centra direktore Inta Mieriņa.
Latvijā emigrācijas un remigrācijas rādītāji patlaban ir ļoti līdzīgi
Viņa stāstīja, ka jaunākie migrācijas dati par šo gadu vēl nav pieejami, tomēr kopš globālās ekonomiskās krīzes augstākā punkta emigrācijas rādītāji ir ievērojami samazinājušies.
Mieriņa skaidroja, ka daudz cilvēku Latvijā atgriezās arī Covid-19 laikā, jo emocionālu satricinājumu laikā cilvēks vēlas būt fiziski tuvāk saviem radiem, draugiem un tuviniekiem.
Runājot par pārskatāmā tuvākajā nākotnē, eksperte atzina, ka tās ir ļoti grūti prognozēt, jo no vienas puses cilvēkus dzen projām cenu pieaugums un nestabilā ģeopolitiskā situācija, bet no otras puses ir redzams, ka arī citviet pasaulē nemaz nav tik rožaini. Līdz ar to migrācijas jomā šobrīd ir "plūstoša situācija", raksturoja Mieriņa.
Kā ziņots, šodien plkst.16 notiks šī gada pēdējais Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla (EURES) darba mobilitātes konsultantu vebinārs remigrācijas atbalstam "Gribu atgriezties Latvijā! Ar ko sākt?", aģentūru LETA informēja NVA.
Vebinārā Latvijas valsts piederīgajiem, kuri dzīvo ārvalstīs, bet vēlas atgriezties Latvijā, sniegs detalizētāku informāciju par nodarbinātības iespējām Latvijā, skaidros, kādas formalitātes jākārto ārvalstī pirms izbraukšanas un Latvijā atgriežoties, un kādu atbalstu un pakalpojumus piedāvā NVA un EURES.
Vebināra dalībnieki varēs ne vien iegūt noderīgu informāciju un uzklausīt EURES konsultantu ieteikumus, kā jārīkojas pārceļoties, bet arī dalīties savā pieredzē, kas gūta, risinot ar pārcelšanos saistītus jautājumus.
Pasākums notiks tiešsaistes platformā "Zoom".