Nekavējoties tika uzsākta resoriskā pārbaude un aptaujāts arī notikušā liecinieks. Dažas dienas vēlāk policijā saņemts arī oficiāls iesniegums no mazgadīgā bērna tēva, aicinot izvērtēt otra vīrieša rīcību, veikt preventīva rakstura pārrunas un saukt pie atbildības viņu par bērna fizisku un emocionālu iespaidošanu.
Resoriskās pārbaudes laikā tika skaidroti visi notikušā apstākļi, tostarp konflikta cēlonis, iegūti iesniedzēja, liecinieka un automobiļa vadītāja paskaidrojumi, ņemta vērā arī medicīniskā izziņa par bērnu, kura saņemta no medicīnas iestādes un iesniegta policijā.
Pats iesniedzējs nebija vērsies pie mediķiem saistībā ar iespējamiem miesas bojājumiem.
Starp iegūtajiem faktiem, apstākļiem un liecībām tika konstatētas pretrunas un nesakritības.
Izvērtējot visu policijas rīcībā esošo informāciju un liecības, bērna fiziskas un emocionālas ietekmēšanas fakts neapstiprinājās.
Līdz ar to pieņemts lēmums par atteikšanos uzsākt administratīvā pārkāpuma procesu, par to informēts arī iesnieguma iesniedzējs.
Likumsargi ar otru konfliktā iesaistīto personu veica preventīva rakstura pārrunas par uzvedības normu ievērošanu sabiedriskā vietā.
Ja persona nav apmierināta ar pieņemto lēmumu, tā var vērsties prokuratūrā ar iesniegumu izvērtēt pieņemtā lēmuma atbilstību tiesību normām un lūgt prokuroru iesniegt protestu par pieņemto lēmumu, ja tas ir nepamatots.
Taču policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka minētais vīrietis nav vērsies pie augstāk stāvošām Valsts policijas amatpersonām vai prokuratūrā. Tāpat vīrietis nav vērsies arī Valsts policijas Iekšējās kontroles birojā," skaidro VP.