Tiesībsargs akcentēja, ka no starptautisko tiesību skatpunkta migrantiem, kuri vēlas iekļūt Latvijā no Baltkrievijas, īsti nav pamata prasīt starptautisko aizsardzību, jo viņi ir legāli ieradušies valstī, un līdz ar to, ja viņi grib nonākt Eiropas Savienībā, tad tas ir jādara legālā veidā, nevis šķērsojot zaļo robežu nelikumīgi.
Komentējot pārmetumus par iespējamu migrantu spīdzināšanu, tiesībsargs sacīja, ka viņa rīcībā nav informācijas, ka kaut kas tāds būtu noticis. "Es gribētu zināt, kas ir tie informācijas avoti, no kuriem viņi ["Amnesty International"] ir smēlušies šīs ziņas, jo mūsu rīcībā tiešām nekā tāda nav. Ir arī bijušas situācijas, kad robežsargi ir apvainoti, ka viņi tur izmanto kaut kādus elektrošokus un tā tālāk, bet viņiem nemaz tādu nav!" sacīja Jansons.
1961. gadā dibinātā, Lielbritānijā bāzētā "Amnesty International" ir viena no lielākajām cilvēktiesību organizācijām pasaulē.
Augustā kritiku izsauca "Amnesty International" publicētais ziņojums par karu Ukrainā.
Jau ziņots, ka "Amnesty International" 4. augustā publiskotajā ziņojumā apgalvots, ka Ukrainas karavīri, cenšoties atvairīt Krievijas iebrukumu, pakļauj briesmām mierīgos iedzīvotājus, izveidojot bāzes un izvietojot ieročus dzīvojamo namu rajonos, arī skolās un slimnīcās. Ziņojumā nekas nebija teikts par okupantu noziegumiem. Pēc ziņojuma publicēšanas no amata atkāpās Ukrainas biroja vadītāja Oksana Pokaļčuka, kritizējot nekvalitatīvo ziņojuma saturu un faktu, ka Ukrainas birojs tā sagatavošanā nebija iesaistīts.
"Amnesty International" pēc tam publiskoja paziņojumu, norādot, ka organizācija kopš Krievijas 24. februāra iebrukuma sākuma dokumentē Krievijas pastrādātos kara noziegumus Ukrainā un intervējusi simtiem cietušo.