"Paskatījos pa logu, redzēju, ka kāda sieviete manu bērnu paņēmusi rokās. Devos lejā, viņa teica, ka ir sociālā darbiniece. Saprotu, ka dzīvo kaut kur tepat netālu.
Uzaicināju viņu augšā pie mums, mani izbrīnīja viņas teiktais, ka mūsdienās tā vairs nedarot, ka neatstāj ārā bērnus izgulēties. Esmu lasījusi, ka bērnam ārā jāpavada vismaz trīs stundas. Es nevaru ar viņu tik ilgi staigāt, tad paliek neapdarīti citi darbi," stāstīja Rineta.
Cēsu novada sociālā dienesta vadītājs gan neiesaka mammai turpmāk bērnu atstāt vienatnē bez pieaugušā klātbūtnes, risku ir pārāk daudz. Ja šāda rīcība turpināsies, dienests piesaistīs gan pašvaldības policiju, gan arī bāriņtiesu.
"Šis gadījums ir savā ziņā pirmreizējs. Plaši apdzīvotā vietā ir automašīnas, suņi, iereibuši cilvēki, cilvēki ar dažādām nosliecēm. Tās iespējas ir krietni lielākas, nekā tas būtu privātmājas pagalmā. Neuzskatu, ka bērnam būtu jāguļ tuvu transformatora būdiņai, tuvu mašīnām. Ir iespēja vairāk pastaigāties mammai," pauda Cēsu novada sociālā dienesta vadītājs Ainārs Judeiks.
Katrīna ir divu bērnu mamma, kurai "Instagram" seko piecpadsmit tūkstoši aplikācijas izmantotāju. Šobrīd ģimene pārcēlusies uz Kuldīgu. Dzīvojot Rīgā, reizēm mazulis atstāts guļam ratos ēkas iekšpagalmā.
"Jaunās mammas noteikti visas saprot, ka, pamodinot zīdaini, diena var izskatīties pilnīgi citāda nekā plānots. Mēs Rīgā dzīvojām otrajā stāvā tādā mazā mājā, kur ir pāris dzīvokļi. Zinājām visus cilvēkus, kuri tur dzīvo.