"Drošības iestādes un konkrēti drošības dienests pastiprināti strādājis ar šiem aktīvistiem, kuru uzskati nesakrīt varbūt ar Latvijas valsts drošības jautājumiem, un brīdinājis ievērot sarkano līniju. Atsevišķos gadījumos notiek balansēšana uz šīs līnijas, bet valsts noteikto nostāju šie aktīvisti ir ņēmuši vērā," raidījumam sacīja SAB direktors Egils Zviedris.
"Stabilitātei" kampaņa deva rezultātu. Partija ieguva 11 vietas Saeimā, lielā mērā atņemot balsis "Saskaņai". Īpaši labs starts "Stabilitātei" padevās Rīgā (9,15%) un Latgales pierobežas novados un lielākajās pilsētās, kur vēlētāji šogad balsoja ļoti aktīvi. Daugavpilī un Rēzeknē "Stabilitātei" uzvarēja attiecīgi ar 26,01% un 22,34%.
Tikai dažiem no partijas "Stabilitātei" Saeimā ievēlētajiem ir politiskā pieredze. Bijušais policists Rosļikovs pirms dažiem gadiem bija uzlecošā zvaigzne "Saskaņas" vadītajā Rīgas domē, līdz sastrīdējās. Ārpus politikas viņš ir policistu un apsardzes darbinieku arodbiedrību valdēs. Iztiku pelnot ar konsultācijām drošības jomā.
Saeimā ievēlēts arī bijušais airētājs un Rīgas domnieks Jefimijs Klementjevs, kuram "Saskaņas" valdīšanas laikā bija izveidoti sporta konsultanta amati "Rīgas satiksmē" un Centrāltirgū. Klementjevs cauri skandālam izkūlās sveikā, bet viņa sievai ir apsūdzība lietā par fiktīvu strādāšanu "Rīgas namu pārvaldniekā".
Saeimā ticis arī bijušais Daugavpils domes deputāts Viktors Pučka, kurš feisbukā dalījies ar saturu, kas saskan ar Krievijas interpretāciju par notikumiem Ukrainā, piemēram, ka ukraiņi bija sagrābuši pusi Mariupoles par ķīlniekiem.
"De facto" sazvanīts, Pučka paziņoja, ka nekādus komentārus nesniegs. Aicināja sūtīt e-pastu, bet uz jautājumiem neatbildēja. Arī citi sazvanītie deputāti nebija atsaucīgi intervijām. Partijas līderis Rosļikovs, lai gan sākotnēji piekrita sarunai ar "De facto", nedēļas nogalē laiku vairs izbrīvēt nevarēja.