Sarunā ar "Radio Brīvā Āzija" kāds pieredzējis jurists, kurš drošības apsvērumu dēļ nevēlējās tikt nosaukts vārdā, nosauca spriedumu par "netaisnīgu", apgalvojot, ka Elektronisko komunikāciju likumā ir pārāk neskaidra definīcija tam, kādu saturu var uzskatīt par "kaitīgu" valsts kultūrai, un norādot, ka apsūdzības, iespējams, ir tikai aizsegs slēptiem mērķiem.
"Šī tiesvedība ir tikai attaisnojums, un esmu pārliecināts, ka aiz tā slēpjas citi neatklāti iemesli," viņš teica.
Pēc 2021. gada 1. februāra valsts apvērsuma, kad Mjanmas militārie spēki gāza demokrātiski ievēlēto Mjanmas politiķes, diplomātes un rakstnieces, kā arī Nobela miera prēmijas laureāte Aunas Sana Su Či (Aung San Suu Kyi) valdību un pārņēma pilnīgu kontroli pār valsti, Nanga Mve Sana kopā ar tūkstošiem citu Mjanmas iedzīvotāju izgāja ielās, lai protestētu.
Pēc tam, kad viņa 2021. gada martā sociālajos plašsaziņas līdzekļos publicēja ierakstus, kuros nosodīja valdības bargo vēršanos pret protestētājiem, modelei Nangai draudēja arests par neslavas celšanu pret valsti, un viņa sāka slēpties.
"Radio Brīvā Āzija" ("Radio Free Asia") ziņo, ka viņa ar varas iestādēm parakstīja dokumentu, kas ļāva viņai atgriezties savās mājās Dagon Mjotitā, bet 5. augustā viņu atkal arestēja.
Modeles notiesāšana ir tikai viena no vairākām, ko šonedēļ piesprieda Birmas militārais režīms. Otrdien, 27. septembrī, arī BBC ārštata producentei, kura 15. septembrī tika notiesāta par kontaktu veidošanu ar aizliegtu prodemokrātisku radio programmu, pagarināja cietumsodu par trim gadiem.