Džona Hopkinsa Lietišķās fizikas laboratorijas misijas komentētājs Samsons Roni (Samson Reony) bija tikpat sajūsmināts par šo "spēli mainošo" sasniegumu.
"Šajā gadījumā zinātne, inženierzinātnes un liels mērķis - planētas aizsardzība - apvienojas, un, ziniet, tas rada šādu maģisku brīdi," viņš teica.
Testa mērķis ir noteikt, vai apzināta kosmosa kuģa ietriekšana asteroīdā ir efektīvs veids, kā mainīt tā trajektoriju. Salīdzinoši līdzīga stratēģija, kurā tika izmantota kodolraķete, nevis bezpilota kosmosa kuģis, cieta neveiksmi Morgana Frīmena 1998. gada izdomātās filmas par planētas katastrofu "Dziļš trieciens" (Deep Impact) sižeta galvenajā brīdī.
Preses konferencē pēc misijas beigām DART zinātnieki raksturoja misiju kā veiksmīgu, taču brīdināja, ka paies aptuveni divi mēneši, līdz viņi uzzinās, vai kosmosa kuģim izdevies sasniegt savu galīgo mērķi - mainīt "Dimorphos" trajektoriju.
"Mēs zinājām, ka trāpīsim. Mēs visi aizturējām elpu. Es esmu diezgan pārsteigta, ka neviens no mums nenoģība," sacīja DART programmas vadītāja vietniece Elena Adamsa (Elena Adams).
Viņa teica, ka kuģis ietriecās 17 metru attālumā no iecerētā mērķa, kas ir pietiekami tuvu, lai uzskatītu, ka tas ir pilnīgs panākums. "Tas būtībā bija trāpījums. Es domāju, ka, ciktāl mēs varam spriest, pirmais planētas aizsardzības tests bija veiksmīgs, un mēs varam tam aplaudēt."
Vai triecienam bija pietiekams spēks, lai mainītu asteroīda virzienu, vēl nav zināms, un zinātnieki nākamās nedēļas pavadīs, vērojot asteroīda ātrumu un kustību un veicot aprēķinus. Tomēr Adamsa teica: "Zemes iedzīvotājiem vajadzētu gulēt mierīgāk, un es noteikti gulēšu mierīgāk."