Reliģiskā policija Amini aizturēja pagājušajā nedēļā "neislamiskā" apģērba dēļ un nogādāja policijas iecirknī. Kā skaidroja policija, tur Amini radušās sirds problēmas, un viņa nomirusi trīs dienas pēc aizturēšanas.
Amini nāve izraisīja plašus protestus Irānā, kur nekārtībās gājis bojā vismaz 41 cilvēks. Vairākas organizācijas gan uzstāj, ka bojāgājušo skaits ir lielāks, piemēram, Oslo bāzētā organizācija "Iran Human Rights" (IHR) svētdienas vakarā paziņoja par 57 bojāgājušajiem, tomēr piebilda, ka interneta atslēgumu arvien vairāk apgrūtina datu par upuriem apkopošanu.
Irānā jau iepriekš bija aizliegts lietot pakalpojumus "Facebook", "Twitter", "TikTok" un "Telegram", kam sekoja "WhatsApp", "Instagram" un "Skype" bloķēšana, kā arī interneta atslēgumi un ierobežojumi piekļūt dažādām platformām.
Simtiem demonstrantu, reformistu aktīvistu un žurnālistu Irānā ir aizturēti.
Irānā protesti turpinājušies jau desmito nakti pēc kārtas. Sievietes dedzina savus hidžabus un nogriež matus.
Sestdien Māzenderānas provincē Irānas ziemeļos studenti norāva pie universitātes izvietotu Irānas augstākā garīgā līdera ajatollas Ali Hameneji attēlu.
Irāna uzstāj, ka protestus valstīs organizē ārvalstnieki. Irānas Ārlietu ministrija svētdien paziņoja, ka izsaukusi Lielbritānijas vēstnieku, lai izteiktu protestu par Londonā bāzētu farsi valodā raidošu mediju paustiem "aicinājumiem uz nemieriem".
Tāpat ministrija izsaukusi Norvēģijas sūtni par viņa pārstāvētās valsts parlamenta spīkera izteiktiem "nekonstruktīviem komentāriem".
Vienlaikus Irānas valdība svētdien organizējusi plašu atbalsta mītiņu hidžabam un konservatīvām vērtībām.