No tehnoloģiju speciālistiem un slavenībām līdz ārstiem, juristiem un uzņēmējiem - šo profesiju pārstāvjus vieno kopīga iezīme - viņi pēdējo gadu laikā steidz iegādāties greznus bunkurus, kuri drīzāk atgādina pazemes pilis ar peldbaseiniem, boulinga celiņiem un šautuvēm, vēsta biznesa žurnāls "Forbes".
Pandēmijas laikā daudzu bunkuru īpašnieki ar savām ģimenēm gatavojas vismaz sešus mēnešus ilgai dzīvei pazemē. Viņi neiegādājas bunkurus, lai vajadzības gadījumā sevi pasargātu no kodolkara vai asteroīdu trieciena, - šos cilvēkus galvenokārt satrauc pilsoniskie nemieri.
"Forbes" raksta, ka pēdējo septiņu gadu laikā bunkuru īpašnieki būvēja greznās patvertnes ar vienu mērķi - aizsargāt savas ģimenes. Bunkuri var būt ļoti dažādi: sākot no pāris telpām, uz kurām no dzīvesvietas ved speciāls tunelis, līdz pat plašiem pazemes īpašumiem tālu prom no mājām.
Viens no pazemes māju nozares līderiem, Teksasas uzņēmuma "Rising S Bunkers" īpašnieks Gerijs Linčs stāsta, ka viņa bizness plaukst, jo potenciālie pircēji uztraucas par savu nākotni.
"Diemžēl nepieciešamība pēc pazemes bunkuriem atkal ir pieaugusi," saka Linčs.
Viņš turpina: "Lai gan mēs specializējamies šāda veida produktu ražošanā, es labprātāk būvētu kaut ko citu, taču, tā kā mēs patiesi ticam to nepieciešamībai, mēs to nedarīsim, kamēr būs tirgus. Mēs burtiski varētu uzbūvēt jebko, jo mums ir ražošanas iekārtas, taču, tā kā ir augsti kvalitātes standarti un redzam tās pašas problēmas, ko redz mūsu klienti, mēs esam labākie šajā biznesā."