Aukstā kara laikā ASV piedzīvoja 32 kodolieroču avārijas, kuru laikā seši kodolieroči mistiski pazuda. Ieroči tika nejauši palaisti, pazaudēti, kā arī tika radīts radioaktīvs piesārņojums. Sešus ieročus joprojām nevar atrast, un viens no tiem, aprīkots ar kodolgalviņām, ir spējīgs detonēt, vēsta medijs "Vice" un portāls "Task & Purpose".
Aktīva kodolbumba okeāna dzīlēs
1965. gada 5. decembrī ASV flotes leitnantam Duglasam Vebsteram vajadzēja lidot ar zemskaņas lidmašīnu A-4E Skyhawk, kas aprīkota ar B-43 kodoltermisko bumbu. Lidmašīna atradās uz kreisera USS Ticonderoga, kas kuģoja Filipīnu jūrā, 112 kilometrus no Japānas. Apkalpe ievietoja ieroci, Vebsters iekāpa pilota kabīnē, un lidmašīna ar liftu tika nogādāta uz skrejceļa.
Vebsteram bija plānots apmest loku, atgriezties uz kreisera un apkalpei izkraut kodolbumbu. Tomēr pacelties pilotam neizdevās - lidmašīna izripoja no lifta, kamēr apkalpe māja Vebsteram, lai viņš bremzē. Izmeklēšanas laikā atklāts, ka pilots skatījies lejup un nav dzirdējis svilpes.
Jūras spēku apkalpe izmisīgi mēģināja apturēt A-4E Skyhawk, taču lidaparāts ripoja uz kreisera bortu. Tas izkrita cauri tīklam pie lifta un iekrita okeānā.
"Pēdējo reizi redzējām leitnantu Vebsteru brīdī, kad viņš iekāpa pilota kabīnē, tāpēc nezinām, vai viņš centās izkļūt no lidmašīnas. Mēs bijām šokēti, redzot, kā lidmašīna, pilots un kodolbumba iekrīt okeānā," stāsta galvenais apakšvirsnieks Delberts Mičels, kurš bija apkalpē.