1975. gadā tiek izsludināts pieminekļa ideju konkurss, kurā it kā pieteiktas 33 idejas. Konkurss gan noslēdzies bez uzvarētāja.
Otrās vietas ieguvēju ideju neīstenoja. Divas arhitektu grupas, kuras ieguva trešo vietu, apvienojās un ideju sāka realizēt. Lai būvniecībai iegūtu nepieciešamos līdzekļus, tos vienkārši atvilka no cilvēku algām. Pieminekli neizdevās pabeigt plānotajā laikā.
Zelče saka: "Lielā ballīte gan nomenklatūrai, gan militāristiem izpalika. Pieminekli pabeidz tikai rudenī, to atklāj 5. novembrī, piesaistot atkal šiem oktobra svētkiem un turklāt, tagad pārlapojot presi, vispār tā ķeza ir milzīga, jo pat galvenais laikraksts "Cīņa" šo ziņu neliek pirmajā lappusē, iedomājieties, Rīgā atklāj pieminekli un galvenais kompartijas medijs ziņu liek tikai otrajā lappusē."
Paša pieminekļa simboliskās nozīmes skaidrojums ir haotisks un neskaidrs. Tas vairāk atgādina izpatikšanu žūrijas komisijai nekā vienotu stāstu, vēstījumu.
Padomju Savienībā šī vieta uzvaras svētku atzīmēšanai kalpoja vien pāris gadus. Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas vien atlikušās okupantu armijas daļas atzīmēja 9. maiju. Dažus gadus vēlāk partijas sāka izmantot pieminekli politiskiem mērķiem.
Latviešus tas tracināja, notika konfrontācijas. 1997. gadā obelisku pērkoņkrustieši centās uzspridzināt, taču nesekmīgi, dzīvību zaudēja divi cilvēki.
Visu šo gadu laikā Latvijas politiķiem pietrūka drosmes novākt Krievijas ideoloģijas atsaiti Uzvaras parkā. Tikai pēc notikušajām zvērībām Ukrainā Latvijas politiķiem kļuva skaidrs, ka piemineklis iemanto jaunu un daudz bīstamāku vēstījumu un tas ir nojaucams.