Pēc viņas izdomātā stāsta 1980. gadā māte un meita devās uz Padomju Savienību, lai apmeklētu olimpiskās spēles. Taču mātei steidzami bija jāatgriežas mājās, un viņa atstāja meiteni noteiktas padomju ģimenes aprūpē.
2006. gadā, gadu pēc neveiksmīgā mēģinājuma iegūt Peru pilsonību, viņa saņēma Krievijas pasi. Pēc tam viņa stāstīja, ka strādā par "vadošo speciālistu" Maskavas Valsts universitātē un dzīvoja adresē Maskavā, kur, kā konstatēja žurnālisti, patiesībā dzīvoja citi cilvēki, kuri par viņu neko nezin.
Mediji izpētīja, ka spiedzes pirmā Krievijas pase piederēja tai pašai sērijai, ko galvenās izlūkošanas pārvalde izdeva vismaz sešiem citiem saviem darbiniekiem.
Eiropā Olga, slēpjoties zem vārda Marija, it kā parādījās 2009. līdz 2011. gadam. Par to liecina citu cilvēku fotogrāfijas sociālajos tīklos, kurās redzama arī viņa.
Maltā viņa sadraudzējās ar bijušo laikraksta "Cosmopolitan" redaktoru Marselu D’Argiju Smitu. Pēc Smita stāstītā, Marija Adela teikusi, ka studē gemoloģiju Parīzē, bet bieži vien uzturas Maltā, jo tur dzīvo viņas drauds.
Pirmie dati par starptautiskiem ceļojumiem, ko žurnālistiem izdevās atrast, ir datēti ar 2011. gada oktobri. Tad viņa veica pirmo no vairākiem vilcienu braucieniem no Maskavas līdz Parīzei. Pase, ar kuru viņa tobrīd ceļoja, tika izdota 2011. gada augustā.
Smits žurnālistiem pastāstīja par šo periodu sievietes dzīvē. Pēc viņa teiktā, Marija vispirms studēja gemoloģiju Romas universitātē un 2011. gada februārī devās uz Lielbritāniju mācību brauciena ietvaros. 2011. gada oktobrī pārcēlās uz Parīzi, lai pabeigtu maģistra grādu menedžmentā.