Praktiski ieteikumi, lai neizvēlētos pasākumam nepiemērotu kleitu
Kleitas garums dažreiz ir nozīmīgs. Aiziet uz 1. septembri ar pirmklasnieku un uzvilkt pavisam īsu minikleitu noteikti nebūtu labais stils. Tāpat arī grezna un gara vakarklieta uz pludmales ballīti nebūs tā labākā izvēle. Katram pasākumam sava kleita.
Ja pasākums notiek vēlu vakarā, tad tas nozīmē, ka jāizvēlas grezns un smalks tērps. Vēlās vakara stundās parasti rīko patiesi smalkus pasākumus, it īpaši tad, ja pasākuma norises vieta ir kāda smalka vieta – muiža, balles zāle, vai smalks viesu nams. Šādos pasākumos vienmēr jāierodas garās un greznās kleitās, kā arī nedrīkst aizmirst par smalkām un pieskaņotām rotaslietām.
Noteikti ņemiet vērā arī gadalaiku, kurā tiek rīkots pasākums. Vasarīgs, vieglas, plīvojošas kleitas ir piemērotas pavasarim un vasarai. Savukārt gada vēsajā laikā – ziemā un rudenī – jāizvēlas aukstam laikam piemērotas kleitas, piemēram, kleitas ar garām piedurknēm, kleitas no bieza materiāla. Tāpēc vienmēr jāņem vērā laikapstākļi. Aukstā ziemā nebūs prātīgi ierasties pasākumā ar īstu un plānu vasaras kleitiņu, pat ja pasākuma norise ir telpās, kurās ir pietiekami silti.
Ja pasākums būs patiešām elegants, tad uz šo pasākumu jūs noteikti saņemsiet ielūgumu. Parasti uz šādiem ielūgumiem ir uzrakstīts vēlamais ģērbšanās stils, ierodoties pasākumā. Noteikti ņem vērā norādījumus. Ja īsti nezini, kas īsti jāvelk (piemēram, ja norādīts, ka pasākums ir neformāls vai jāievēro White Tie dreskods), tad noteikti sameklējiet internetā, ko tas nozīmē, lai nenošautu greizi ar savas kleitas izvēli. Ja ielūgumā tiek noteikts ģērbšanās stils, tad tas pilnīgi noteikti ir jāievēro, un to nedrīkst ignorēt.