Amerikā tikai daži no štatiem, kas izteikuši brīdinājumus par šo krāpniecību, ir Florida, Mērilenda, Mičigana, Teksasa un Arizona.
Daudzi šo krāpniecību ir nodēvējuši par "valsts mēroga problēmu", un, ņemot vērā krāpniecības izplatību, iestādes pieļauj, ka tā varētu būt organizētāka, nekā sākotnēji ziņots.
Floridas policija uzskata, ka šie krāpnieki, iespējams, ir daļa no lielākas grupas, kas ceļo pa Amerikas dienvidaustrumiem, lai maldinātu garāmgājējus un lūgtu ziedojumus.
Pagājušajā nedēļā Mičiganas štata Oklendas apgabala Springfīldas pilsētas uzraudze Laura Moro sociālajā tīklā "Facebook" rakstīja: "Brīdinājums mūsu līdzjūtīgajiem iedzīvotājiem - lūdzu, neļaujiet sevi apkrāpt!
"Šī ir valsts mēroga problēma, un mēs to risinām. Tie nav jūsu kaimiņi, kas nonākuši trūkumā (esam redzējuši numura zīmes no Teksasas, Virdžīnijas un Ilinoisas), un tie nav īsti mūziķi (vijoles mūzika ir ierakstīta).
Tomēr šī problēma nav raksturīga tikai Amerikas Savienotajām Valstīm.
"Twitter" atklāj, ka ar šo problēmu ir saskārusies arī Apvienotā Karaliste, kur pie metro stacijām Londonā, netālu no ieejām tirdzniecības centros lielākajās pilsētās acīmredzot parādās par instrumentālistiem uzdodošās personas.
Elektriskās vijoles var iegādāties par nieka 100 ASV dolāriem, tāpēc tāda veida krāpniecība ir viegli izpildāma.
Mūziķi, kuri praktizējuši vijoles spēli gadiem, ir nobažījušies, ka šī krāpšana mazinās viņu mākslas vērtību.
Lietotājs rakstīja: "Es domāju, ka krāpnieki darīs vienu vai abas no šīm lietām: parādīs cilvēkiem, kuri var atļauties "Bluetooth" skaļruni un lētu instrumentu, ka viņi to var darīt jebkur, un liks aizvien vairāk cilvēkiem domāt, ka visi muzikanti, iespējams, apkrāpj cilvēkus.