Jaunais rekords sniedz lielāku apliecinājumu tam, ka Zeme pēdējos gados griežas straujāk, lai gan precīzs šī nelielā paātrinājuma iemesls vēl nav noskaidrots.
Kopš 2020. gada planēta ir pārspējusi savu ātruma rekordu vairāk nekā divus desmitus reižu.
Kāda zinātnieku komanda ir izteikusies, ka nesenie rekordi varētu būt saistīti arī ar Zemes ģeogrāfisko polu svārstībām. Dažos senākos pētījumos iepriekš secināts, ka aptuveni 6,7 miljonu gadu laikā diena varētu būt par minūti garāka.
Pērn vēstīts, ka zinātnieki visā pasaulē novērojuši, ka zemeslode pēdējā laikā ap savu asi griežas ātrāk. Publiski par šo neparasto fenomenu jau izteikušies vairāki zinātnieki, sakot, ka pagājušajā gadā bija vērojamas īsākās dienas novērojumu vēsturē.
Lielākajā daļā cilvēces vēstures laiks ir mērīts 24 stundu diennakts ciklā, ieviešot nelielas izmaiņas brīdī, kad mainās sezonas. Šo ciklu nosaka ātrums, ar kādu mūsu planēta griežas ap savu asi. Tāpēc dienas garums ir kļuvis par standartu tam, kā tiek mērīts laiks. Diennakts cikls ir pārsteidzoši vienmērīgs, kaut arī tas patiesībā regulāri nedaudz mainās, vēstīts vietnē "Phys".