Krievijas S-400 Triumf tiek plaši reklamēta kā viena no spējīgākajām pretgaisa aizsardzības raķešu sistēmām pasaulē. Tomēr neviena sistēma nav aizsargāta pret liela mēroga uzbrukumiem. Medijs "Insider" skaidro S-400 sistēmas darbības principu, prognozēto iznākumu cīņā pret ASV iznīcinātāju F-35, sistēmas neveiksmes kaujas vingrinājumos un veidu, kā to uzveikt.
Šī pretgaisa aizsardzības raķešu sistēma ir ļoti jaudīga, taču nav ne tuvu tik spējīga, kā bieži tiek uzskatīts. NATO aprindās šo sistēmu dēvē par SA-21 Growler. Tā tiek uzskatīta par vienu no spējīgākajām gaisa aizsardzības raķešu sistēmām, reizēm pat par visspējīgāko.
Tās darbības rādiuss ir gandrīz 402 kilometri, tā spēj izmantot dažādas raķetes cīņā ar dažādiem apdraudējumiem gaisā, kuras ir zema iespēja pārtvert. Tiek uzskatīts, ka Triumf ir viena no retajām sistēmām, kas spēj pretoties ASV Gaisa spēku spējām.
Krievija ir apzināti noklusējusi informāciju par S-400 testēšanu. Veicot plašus pētījumus par sistēmas izstrādi un izmantošanu un ņemot vērā dažādu valstu ekspertu vērtējumus, izteiktas divas atziņas par S-400.
Pirmkārt, sistēma nav ne tuvu tik spējīga, kā bieži tiek uzskatīts. Otrkārt, tāpat tā ir viena no visspējīgākajām pretgaisa aizsardzības raķešu sistēmām, kas mūsdienās tiek izmantotas.
S-400 sistēmas uzlabotās spējas
Krievijas S-400 sistēmas izstrāde, visticamāk, sākusies 20. gadsimta 80. gados. Tikai 1993. gadā šī sistēma tika atklāta sabiedrībai - divus gadus pēc Padomju Savienības sabrukuma. Aptuveni 70 līdz 80 procenti no sistēmas aparatūras tika ņemti no Padomju Savienības S-300 sistēmas, kuru sāka attīstīt 60. gadu beigās.