Treškārt, būtisks faktors ir ceļošana. Kā norāda Perevoščikovs - pagājušajā nedēļā no visiem atklātajiem Covid-19 gadījumiem 17% bija inficējušies ārvalstīs.
Ceturtkārt, iepriekš iegūtā imunitāte [pārslimojot vai vakcinējoties] samazinās. Jaunie paveidi norāda uz to, ka viņi mutācijas rezultātā var nereaģēt uz iepriekš iegūto imunitāti.
Eksperts piebilst: "Svarīgi ir tas, ka cilvēkiem, kuri iepriekš ir vakcinējušies, saglabājas imunoloģiskā atmiņa. Pēdējie dati arī liecina, ka vakcinācijai ir zemākā ietekme uz cilvēku hospitalizāciju."
Perevoščikovs norāda, ka cilvēkiem, kuri nav vakcinējušies pret Covid-19, ir trīs līdz četras reizes lielāka iespēja tikt stacionētiem. Līdzīga aina novērojama arī letālajos gadījumos.
Eksperts atzīst, ka pašlaik saslimstības radītāji ir ļoti augsti, taču tam esot arī pozitīvā puse - stacionēto cilvēku skaits aug, bet mēreni, tāpēc nav pamatojuma satraukumam hospitalizācijas ziņā.
"Šeit ir atkal citi faktori - omikrons pats par sevi ir klīniski "vieglāks", kā arī cilvēki jau iepriekš ir ieguvuši imunitāti, kas viņus pasargā no hospitalizācijas," skaidro epidemiologs.
Vaicājot par to, vai nav bažas par ierobežojumu nepieciešamību šobrīd, Perevoščikovs atbild: "Esam novērojuši Covid-19 izplatības pieaugumu iepriekšējās vasarās un tas notiek arī šobrīd. Tikai atšķirība ir tāda, ka šobrīd saslimstība aug ātrāk un straujāk."
Eksperts, skaidro, ka vīruss ir "lipīgāks", tādējādi tas spēj aptvert lielāku iedzīvotāju daļu, taču tas nav tik bīstams kā iepriekšējie vīrusa varianti.